Obiektyw Zeiss Loxia 2.0/50 E + rabat 450zł

Obiektyw Zeiss Loxia 2.0/50 E


Obiektyw Zeiss Loxia 2.0/50 E

3 800,00 zł
Brutto
 Zapytaj o dostępość

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!


(81) 825-97-22

(22) 891-13-73


Manualne ustawianie ostrości, manualna przysłona i maksymalna jakość obrazu.

Loxia 2/35 i 2/50 to pierwsze obiektywy z nowej serii obiektywów z manualnym ostrzeniem dla pełnoklatkowych aparatów z mocowaniem E. 
Posiadają one mechaniczne ustawianie przysłony.

Wyświetlacz aparatu transmituje dane z obiektywu (EXIF), rozpoznaje też ruchy ostrzenia i jeśli jest taka potrzeba aktywuje funkcję powiększenia. Pozwala to na wykorzystanie możliwości aparatów kompaktowych z elektronicznym wyświetlaczem. Dodatkowo obiektywy Loxia pozwalają na precyzyjne manualne ostrzenie oraz mechaniczne ustawianie przysłony.

Dodatkowym udogodnieniem jest mechaniczna deaktywacja click stops przysłony (de-click), która sprawia że ustawianie przesłony staje się bezgłośne. Dzięki precyzyjnemu manualnemu ostrzeniu Loxia 2/35 i 2/50 są odpowiednie dla profesjonalnych produkcji video.


Projekt Loxii 2/50 został oparty na Planarze i posiada 6 elementów w 4 grupach. Jako ,,klasyczny” obiektyw z ogniskową 50mm dla pełnej klatki, Loxia oferuje fotografom pole obrazu odpowiadające polu widzenia ludzkiego oka. Nowy obiektyw Zeissa idealnie się nadaje do wielu sytuacji, od fotografii podróżniczej, rodzinnej, dziennikarskiej czy portretów, a dzięki minimalnej odległości ostrzenia od obiektu wynoszącej 37 cm obiektyw jest też odpowiedni do zbliżeń. Loxia 2/50 jest nieskomplikowanym, ale równocześnie wysokiej jakości standardowym obiektywem.

Obydwie Loxie posiadają dużą jasność f/2, która pozwala na wiele kreatywnych rozwiązań.  Oba modele oferują znakomitą separację głównego motywu od tła, wyjątkową głębię ostrości i możliwość pracy w trudnych warunkach oświetleniowych.

W serii Loxia zrezygnowano z autofocusa. Dzięki temu obiektywy są kompaktowe i idealnie sprawdzają się w podróży lub fotografii ulicznej. Nowe obiektywy oferują wysoką rozdzielczość w całym polu widzenia i harmonijny bokeh w tle, zwłaszcza przy przysłonie f/2. Obiektywy z serii Loxia wyróżniają się doskonałą jakością mechaniki. Płynny proces ostrzenia i duży kąt obrotu pierścienia ostrości o około 180° pozwala na precyzyjne zmiany w ostrości. Średnica filtra w całej serii to M52. Solidna obudowa jest wykonana w całości z metalu co zapewnia długą żywotność produktu. Dodatkowo obiektywy posiadają specjalne uszczelnienie na mocowaniu, które zapobiega dostawaniu się wody pomiędzy aparat a obiektyw.

Zeiss
035679
Cechy
Rozmiar matrycy:
Full Frame
Mocowanie:
Sony E