Irix 15mm f/2.4 Blackstone Pentax (IL-15BS-PK)

2 495,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Irix 15mm f/2.4 Blackstone

Obiektyw Irix 15mm f/2.4 Blackstone to obiektyw ultra-szerokokątny przystosowany do używania z aparatami pełno-klatkowymi. Ogniskowa 15mm jest idealna do fotografii krajobrazowej, architektury, wnętrz i innej, która wymaga bardzo szerokiego obrazowania z poprawnym rysowaniem linii – cechą szczególną obiektywu jest świetnie korygowanie dystorsji, czyli poprawne rysowanie linii pionowych i poziomych.


Wersja premium ,,Blackstone” jest konstrukcją całkowicie metalową – zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Doskonały poziom uszczelnień gwarantuje zastosowanie 4 uszczelek w kluczowych miejscach. Oznaczenia na obiektywie zostały grawerowane i wypełnione farbą reaktywną na światło UV co gwarantuje znakomitą czytelność nawet w nocy. W tej wersji w skład wyposażenia standardowego znajduje się również sztywny futerał na obiektyw.


Obiektyw Irix 15mm f/2.4 Blackstone został skonstruowany przez fotografów z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu posiada szereg unikalnych funkcji sprawiających, że będziesz chciał go używać:

  • Grawerowane oznaczenia wypełnione farbą reaktywną na światło UV – za pomocą światła UV dostrzeżesz oznaczenia na obiektywie w trudnych warunkach, a grawer zagwarantuje ich długą żywotność
  • Skala hiperfokalna – za jej pomocą możesz łatwo ustawić płaszczyznę ostrości
  • Focus Lock – pierścień pozwalający zablokować pierścień ostrzenia. Szczególnie przydatny, gdy korzystamy ze skali hiperfokalnej.
  • Click at Infinity – Kliknięcie na Nieskończoności – funkcja ta pozwala łatwo i intuicyjnie wyostrzyć na nieskończoność: po prostu kręć pierścieniem ostrzenia aż poczujesz wyczuwalne kliknięcie
  • Filtr 95mm – obiektyw wyposażono w przedni gwint filtrowy o średnicy 95mm co daje Ci możliwość stosowania filtrów takich jak Irix Edge UV&Protector, Irix Edge Circular Polarizer, Irix Edge ND, oraz Irix Edge Light Pollution filter
  • Demontowana osłona przeciwsłoneczna – osłona przeciwsłoneczna, może być zdemontowana i założona odwrotnie w celu zapewnienia bardziej kompaktowych rozmiarów w czasie transportu.
  • Tylnie okno filtrowe – obiektyw posiada możliwość stosowania filtrów żelowych takich jak Irix Edge Gelatin Filter Set
irix-15mm-f-2-4-lens (13).jpg
Irix
Cechy
Mocowanie obiektywu
Pentax
Pole krycia obiektywu
Pełna klatka
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Szerokokątny
Nastawienie ostrości
MF