Kamera Panasonic AJ-PX800GH

karta1.jpg

Kamera Panasonic AJ-PX800GH

Panasonic AJ-PX800GH. AJ-PX800G to kamera nagrywająca nowej generacji do zbierania materiałów dziennikarskich. Może łączyć się z siecią, a przy tym zapewnia niezrównaną jakość obrazu, wysoką mobilność i doskonały stosunek parametrów do kosztów.

75 999,00 zł
Brutto
 Zapytaj o czas dostawy

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

AJ-PX800 — kamera P2


Panasonic AJ-PX800 z wizjerem GHAG-CVF15G Color LCD Viewfinder

„Kamera P2” — kamera rejestrująca na karty pamięci

Najlżejsza*1 na świecie naramienna kamera nagrywająca HD typu 2/3 z trzema matrycami rewolucjonizuje zbieranie materiałów dziennikarskich dzięki wysokiej mobilności, niezrównanej jakości obrazu i funkcjom sieciowym.

AJ-PX800G to kamera nagrywająca nowej generacji do zbierania materiałów dziennikarskich. Może łączyć się z siecią, a przy tym zapewnia niezrównaną jakość obrazu, wysoką mobilność i doskonały stosunek parametrów do kosztów. Ważąca zaledwie 2,8 kg (jednostka główna) kamera AJ-PX800G to najlżejsza*1 na świecie naramienna kamera nagrywająca do zastosowań w działalności nadawczej wyposażona w trzy matryce MOS. Umożliwia nagrywanie z zastosowaniem wielu kodeków AVC-ULTRA*2. Jakość obrazu i szybkość przesyłu zarejestrowanych danych można wybrać z odpowiedniej rodziny kodeków AVC-ULTRA (AVC-Intra/AVC-LongG) stosownie do przeznaczenia.

Możliwość nagrywania z dwojakim kodowaniem w trybie AVC-Proxy o niskiej szybkości przesyłu sprawia, że kamera idealnie nadaje się do pracy w sieci oraz do edycji materiału offline. Wbudowane funkcje sieciowe obsługują łączność za pośrednictwem przewodowej lub bezprzewodowej sieci LAN*3 oraz sieci 4G/LTE*4, umożliwiając podgląd sytuacji na miejscu, wysyłanie danych do serwera oraz transmisję strumieniową. Kamera AJ-PX800G stanowi kompletne rozwiązanie spełniające praktycznie wszystkie potrzeby związane z działalnością nadawczą.

*1: Dotyczy naramiennej kamery nagrywającej HD typu 2/3 z trzema matrycami (stan na sierpień 2014).
*2: Nie wszystkie formaty AVC-ULTRA są obsługiwane.
*3: Do połączenia z bezprzewodową siecią LAN wymagany jest moduł łączności bezprzewodowej AJ-WM30.
*4: Wymagany jest moduł 4G/LTE innej firmy. Dostępność tej funkcji zależy od obszaru pracy.
*5: Korzystanie z technologii DCF jest objęte licencją firmy Multi-Format, Inc.Główne cechy:

1. Model AJ-PX800 oferuje wysoką mobilność dzięki najmniejszej*1 wadze na świecie. Sekcja kamerowa wyposażona w trzy matryce MOS zapewnia wysoką jakość obrazu oraz zaawansowane funkcje zaspokajające potrzeby związane z działalnością nadawczą.


Model AJ-PX800 jest w swojej klasie najlżejszy na świecie — jednostka główna waży około 2,8 kg (6,2 funta). Zastosowane matryce MOS (RGB 3) typu 2/3 o rozdzielczości 2,2 megapiksela oferują pełnopikselową rozdzielczość HD (1920 × 1080), czułość F12 (59,94 Hz) lub F13 (50 Hz) oraz niskie zaszumienie wynikające ze stosunku sygnału do szumu o wartości 62 dB. Kamera charakteryzuje się także znakomitą reprodukcją gradacji i żywych kolorów. Ponadto zawarto w niej rozmaite funkcje, takie jak CAC (kompensacja aberracji chromatycznej, Chromatic Aberration Compensation) — kompensująca niewielkie aberracje chromatyczne (rozmycie) na obrzeżach nieskorygowane obiektywem, DRS (rozszerzanie zakresu dynamicznego, Dynamic Range Stretcher) — tworząca wizualnie szeroki zakres dynamiczny przez stłumienie obrazu niedoświetlonego w cieniach i prześwietlonego w światłach, oraz zaawansowany algorytm FBC (kompensacja efektu „flash band”, Flash Band Compensation) — do bardzo precyzyjnej detekcji i kompensacji pasma błysku powstającego na obrazie w efekcie użycia lampy błyskowej.
2. Sekcja nagrywająca oferuje możliwość nagrywania z zastosowaniem kodeków AVC-ULTRA, dwa gniazda kart i szereg trybów nagrywania.


Można wybrać jakość obrazu i szybkość przesyłu danych stosownie do przeznaczenia. Jest to możliwe dzięki profesjonalnej rodzinie kodeków audio-wideo AVC-ULTRA firmy Panasonic udostępnianej w standardzie w celu realizacji szczególnych potrzeb związanych z działalnością nadawczą i produkcją nagrań wideo*2 do transmisji strumieniowej. Obsługiwanych jest także wiele formatów oraz wiele kodeków HD i SD. Model AJ-PX800 nagrywa obraz w formacie 1080/50i, a także w wielu formatach 24p*5, 25p i 720p HD/SD. Obsługuje także formaty 60i*5, 24p i 30p z przełączaniem 59,94 Hz/50 Hz, zapewniając wygodę w przypadku produkcji przewidzianych do użytku globalnego. Obsługiwane jest także nagrywanie z kodowaniem DVCPRO HD/DVCPRO50/DVCPRO/DV oraz nagrywanie SD (480/576). Możliwe jest stosowanie dwóch kart P2. Korzystając z adaptera kart pamięci AJ-P2AD1G (sprzedawanego osobno), można używać kart microP2.
3.Łączność sieciowa umożliwia szybszy przebieg prac nad zarejestrowanymi materiałami. Obsługa obejmuje sieci: przewodową i bezprzewodową LAN*3 oraz 4G/LTE*4.


Standardowy port LAN (Ethernet) umożliwia łączność za pośrednictwem przewodowej sieci LAN. Gdy zainstalowany jest opcjonalny moduł łączności bezprzewodowej AJ-WM30 (sprzedawany osobno), kamera AJ-PX800 zyskuje łączność za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN (IEEE 802.11g/n). Możliwe staje się wtedy korzystanie z funkcji Proxy Preview (podgląd obrazu proxy) i Camera Remote (zdalne sterowanie kamerą) z poziomu podłączonego do sieci komputera PC/Mac, tabletu lub smartfonu*6. Obsługiwana jest także łączność poprzez sieć 4G/LTE. Model AJ-PX800 może wysyłać dane bezpośrednio do serwera sieciowego przez FTP, co pozwala stacjom telewizyjnym na niezwłoczne redagowanie nagranych materiałów w studiu. Ponadto obsługuje on strumieniową transmisję obrazu proxy. Ta cecha umożliwia transmisję strumieniową na żywo z jednoczesnym nagrywaniem obrazu na karcie pamięci*7.

*1:Dotyczy naramiennej kamery nagrywającej HD typu 2/3 z trzema matrycami MOS (stan na sierpień 2014).
*2:Nie wszystkie formaty AVC-ULTRA są obsługiwane.
*3:Do połączenia z siecią bezprzewodową wymagany jest moduł łączności bezprzewodowej AJ-WM30 (sprzedawany osobno).
*4:Informacje na temat regionów i zgodności urządzeń udostępnia dział "serwisu i pomocy technicznej".
*5:Obrazy 60i, 60p, 24p i 30p w rzeczywistości są nagrywane w formatach odpowiednio 59,94p, 23,98p i 29,97p.
*6:Informacje na temat zgodności urządzeń udostępnia dział "serwisu i pomocy technicznej".
*7:Transmisja strumieniowa na żywo nie jest możliwa podczas nagrywania z dwojakim kodowaniem.
*8: Korzystanie z technologii DCF jest objęte licencją firmy Multi-Format, Inc.


Panasonic