Nikon Nikkor Z 40mm f/2.0
Nowy

Nikon Nikkor Z 40mm f/2.0

1 249,00 zł
Brutto
 PRZEDSPRZEDAŻ

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Jasny standardowy obiektyw stałoogniskowy f/2

Czy chcesz, aby fotografowane osoby zachowywały się naturalnie? Ten niedrogi, pełnoklatkowy obiektyw 40 mm do aparatów bezlusterkowych zapewnia ostry obraz, jest jasny i na tyle mały, aby dyskretnie go używać. Od wideoblogów po żywe zdjęcia — uzyskasz wspaniałe rezultaty nawet przy słabym oświetleniu.

Obiektyw NIKKOR Z 40mm f/2 pozwala na rejestrowanie zdjęć i filmów z pięknymi szczegółami, głębią i kolorami. Jego naturalne pole widzenia jest idealne do wykonywania niepozowanych portretów, a także do nagrywania wywiadów i filmów instruktażowych. Nie widząc dużego obiektywu skierowanego w swoją stronę, fotografowane osoby poczują się swobodnie i będą zachowywać się naturalnie. Ponadto obiektyw jest tak mały i lekki, że można go używać do filmowania z fascynującej perspektywy pierwszoosobowej.


Idealna ostrość, rozmyte tło

Delikatny, kremowy efekt rozmycia tła pomaga skupić uwagę na fotografowanym obiekcie. Mocowanie Z o dużej średnicy oraz dziewięciolamelkowa przysłona o otworze względnym f/2 gwarantują efekt rozmycia tła, który naprawdę wyróżni Twoje zdjęcia. Wykonywanie wspaniałych, artystycznych zdjęć jeszcze nigdy nie było tak łatwe.


Wspaniałe zbliżenia

Od portretów po zbliżenia w filmach instruktażowych, ten obiektyw zapewnia oszałamiającą ostrość nawet z bliska. Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,29 m umożliwia ustawianie ostrości aparatem oddalonym o zaledwie 29 cm od obiektu.


Idealny do filmowania

Nagrywasz filmy? Ten obiektyw stałoogniskowy 40 mm pozwala na rejestrowanie materiałów z bogatymi szczegółami, a także na bezgłośne ustawianie ostrości. Efekt „oddychania” obiektywu został znacznie zredukowany, dzięki czemu podczas ustawiania ostrości nie występują zauważalne zmiany kąta widzenia.


Cicha praca

Wyjątkowo cichy silnik krokowy w połączeniu z większą ilością światła wpuszczaną przez mocowanie Z sprawiają, że ustawianie ostrości jest szybkie, dokładne i bezgłośne. Znakomity do fotografowania, a jeszcze lepszy do filmowania: z wyjątkowego autofokusa w aparacie z serii Z można korzystać bez niepożądanych odgłosów zakłócających podniosłą atmosferę lub psujących scenę.


40 mm przy formacie FX

Gdy ten obiektyw stałoogniskowy jest używany z pełnoklatkowym aparatem bezlusterkowym z serii Z, zapewnia kąt widzenia odpowiadający standardowej ogniskowej 40 mm. Idealny do wykonywania niepozowanych portretów i nagrywania wideoblogów lub wywiadów.


60 mm przy formacie DX

Gdy ten obiektyw stałoogniskowy jest używany z aparatem bezlusterkowym z serii Z formatu DX, zapewnia kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 60 mm. Idealny do pozowanych portretów i zbliżeń wypełniających cały kadr.


Mieszczący się w kieszeni

Ten obiektyw jest wystarczająco mały, aby przechować go w kieszeni lub stale mieć na aparacie podczas wędrówek. Fotografuj i filmuj, gdy tylko zechcesz. Zawsze będziesz w gotowości.


Pełna kontrola

Ten łatwy w użyciu obiektyw jest wyposażony w bezgłośny, płynnie obracany pierścień sterujący, który można skonfigurować do ustawiania ostrości, sterowania przysłoną, ustawiania kompensacji ekspozycji lub czułości ISO.


Trwały

Fotografuj codziennie. Rejestruj wspaniałe obrazy. Obiektyw NIKKOR Z 40mm f/2 jest uszczelniony w celu ochrony przed kurzem i wilgocią. Możesz więc używać go w każdych warunkach pogodowych.


Specyfikacja:

 • Typ Mocowanie Z firmy Nikon
 • Format FX
 • Ogniskowa 40 mm
 • Maksymalny otwór względny f/2
 • Minimalny otwór względny f/16
 • Budowa optyczna obiektywu 6 soczewek w 4 grupach (w tym 2 soczewki asferyczne)
 • Kąt widzenia Format FX: 57°, format DX: 38° 50'
 • System ustawiania ostrości System wewnętrznego ustawiania ostrości
 • Minimalna odległość zdjęciowa 0,29 m (mierzone od płaszczyzny ogniskowej)
 • Maksymalna skala odwzorowania 0,17 x
 • Liczba segmentów przysłony 9 (zaokrąglony otwór przysłony)
 • Rozmiar filtra 52 mm (P = 0,75 mm)
 • Średnica x długość (odległość od mocowania obiektywu) Około 70 mm (maksymalna średnica) x 45,5 mm (odległość od kołnierza mocowania obiektywu do końca obiektywu)
 • Masa Około 170 g
 • Autofokus Tak
 • Wewnętrzne ustawianie ostrości Tak
 • Ustawianie ostrości Automatyczne, ręczne
 • Akcesoria dostarczone w zestawie Pokrywka obiektywu (pokrywka przednia) LC-52B, pokrywka obiektywu (pokrywka tylna) LF-N1
Nikon
Cechy
Mocowanie obiektywu
Nikon Z
Zoom / Stałoogniskowy
Stałoogniskowy
Rodzaj obiektywu
Standardowy