Opinie o Nas

Ta strona używa plików Cookie. Aby z niej korzystać zaakceptuj ten fakt. Więcej informacji tutaj.

   Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S
   Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S
   Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S
   Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S

   Nikon Nikkor Z 400mm f/4.5 VR S

   17 199,00 zł
   Brutto
   Zapytaj o dostępność

   ILOŚĆ

   Zadaj pytanie o produkt opiekunowi marki:

   • Salon Kraśnik: +48 600 101 768 sklep@beiks.pl

   • Salon Warszawa: 22 891 13 73 wawa@beiks.pl

   Write your review

   Salon
   Kraśnik:

   (81) 825-97-22

   sklep@beiks.pl


   Salon
   Warszawa:

   (22) 891-13-73

   wawa@beiks.pl

    Superporęczny, Superteleobiektyw - Nikon NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S

    Poczuj swobodę, jaką zapewnia niezwykle poręczny superteleobiektyw z serii S. Spakuj lżejszy bagaż i idź dalej. Fotografuj z ręki i uchwyć każde ujęcie. Dzięki długiej ogniskowej, doskonałej rozdzielczości i wygodnej obsłudze obiektyw NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S nie będzie Cię ograniczać.

    Od fotografii przyrodniczej po sportową, od dynamicznej akcji po portrety wykonywane z dużej odległości – obiektyw NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S pozwala na uchwycenie tak wielu ujęć. Wykorzystaj możliwości, jakie zapewnia lekki i idealny dla podróżników superteleobiektyw o ogniskowej 400 mm i zapierającej dech w piersiach jakości zdjęć, charakteryzującej serię S.


    Lżejszy bagaż

    Niezwykle poręczna konstrukcja sprawia, że obiektyw NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S jest niewątpliwie klasą sam dla siebie. Ten superteleobiektyw można stale mieć zamocowany na aparacie, ponieważ waży zaledwie (około) 1245 g i ma łączną długość tylko 234,5 mm.


    Poruszaj się swobodnie

    Środek ciężkości tego superteleobiektywu znajduje się bliżej korpusu aparatu, co zapewnia optymalne wyważenie, pozwalające na płynne panoramowanie oraz śledzenie obiektów. Podczas panoramowania z ręki możesz szybko przyspieszyć i natychmiast się zatrzymać.


    400 mm, a nawet więcej

    Obiektyw NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S współpracuje z lekkimi telekonwerterami 1,4x i 2x z serii Z. Wydłuż ogniskową do 560 mm lub 800 mm zachowując tą samą, wyjątkową rozdzielczość, przy bardzo niewielkim zwiększeniu masy lub długości.


    Oszałamiająca jakość zdjęć

    Od opon rozbryzgujących błoto po odpoczywającego orła — wyjątkowa zdolność rozdzielcza tego superteleobiektywu pozwala zarejestrować każde zdjęcie z oszałamiającą szczegółowością. Efekt bokeh, kolor, ostrość i kontrast są doskonałe. Można bez obaw fotografować pod światło i nie martwić się o odblaski. Autofokus jest szybki, precyzyjny i wyjątkowo cichy. Jest to obiektyw z serii S, który idealnie pasuje do Twojej kreatywnej wizji.


    Maksymalny otwór względny f/4,5

    Szybkie obiekty. Piękny efekt bokeh. Maksymalny otwór względny f/4,5 pozwala na kreatywne wykorzystywanie czasu otwarcia migawki i głębi ostrości. Uchwyć szybką akcję i wyodrębniaj obiekty z ruchliwego tła — zdjęcia będą ostre nawet podczas fotografowania z maksymalnie otwartą przysłoną.


    Imponująca stabilność

    Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań firmy Nikon pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,5 stopnia, zapewniając niespotykaną dotąd stabilność podczas fotografowania z ręki.¹ Gdy obiektyw jest używany z aparatem Z 9, synchroniczny VR łączy systemy redukcji drgań w obiektywie oraz w aparacie, umożliwiając wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 6 stopni.²


    Doskonałe parametry optyczne

    Konstrukcja optyczna zawiera soczewki z powłoką nanokrystaliczną firmy Nikon, zapobiegającą refleksom i flarom spowodowanym przez światło wpadające ukośnie do obiektywu. Soczewki ED, Super ED i SR niwelują aberrację chromatyczną od środka do krawędzi kadru.


    Pełna kontrola

    Idealnie wyważony obiektyw NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S umożliwia komfortowe i płynne rejestrowanie obrazu, zarówno podczas fotografowania, jaki i filmowania. Przedni uchwyt ułatwia utrzymywanie stabilnej pozycji podczas fotografowania. Intuicyjny układ elementów sterujących oraz dobrze wyczuwalne przyciski, pierścienie i przełączniki pomagają szybko dostosowywać ustawienia bez odrywania wzroku od wizjera.

    Nikon

    Arkusz danych

    Mocowanie obiektywu
    Nikon Z
    Pole krycia obiektywu
    Pełna klatka
    Zoom / Stałoogniskowy
    Stałoogniskowy
    Rodzaj obiektywu
    Teleobiektyw
    Nastawienie ostrości
    AF

    Szczegółowe odniesienia

    Dane techniczne

    • Typ Mocowanie Z firmy Nikon
    • Format FX
    • Ogniskowa 400 mm
    • Maksymalny otwór względny f/4,5
    • Minimalny otwór względny f/32
    • Budowa optyczna obiektywu 19 soczewek w 13 grupach (w tym 1 soczewka ED, 2 soczewki Super ED, 1 soczewka SR, soczewki z powłoką nanokrystaliczną oraz przednia soczewka z powłoką fluorową)
    • Kąt widzenia Format FX: 6° 10', format DX: 4°
    • System ustawiania ostrości System wewnętrznego ustawiania ostrości
    • Minimalna odległość zdjęciowa 2,5 m
    • Maksymalna skala odwzorowania 0,16x
    • Redukcja drgań Ruch soczewek przy użyciu liniowych silników dźwiękowych (VCM)
    • Liczba segmentów przysłony 9 (zaokrąglony otwór przysłony)
    • Zakres przysłon Od f/4,5 do 32
    • Powłoka Powłoka nanokrystaliczna, powłoka fluorowa
    • Rozmiar filtra 95 mm (P = 1,0 mm)
    • Średnica x długość (odległość od mocowania obiektywu) Około 104 mm x 234,5 mm (maksymalna średnica x odległość od kołnierza mocowania obiektywu do końca obiektywu)
    • Masa Około 1245 g (z pierścieniem do mocowania na statywie), około 1160 g (bez pierścienia do mocowania na statywie)
    • Autofokus Tak
    • Wewnętrzne ustawianie ostrości Tak
    • Ustawianie ostrości Automatyczne, ręczne
    • Przełącznik limitera zakresu ustawiania ostrości Dwa położenia: FULL (∞ do 2.5 m) oraz ∞ do 6 m