Sony PXW-Z90 4K HDR kamera wideo

13 599,00 zł
Brutto
 Zapytaj o czas dostawy

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

PXW-Z90

Kamkorder PXW-Z90 zapewnia studyjną jakość materiałów 4K dzięki szeregowi zaawansowanych właściwości, takich jak szybki system automatycznego ustawiania ostrości, system organizacji pracy „Instant HDR”, zapis obrazu do wyświetlenia w zwolnionym tempie z szybkością do 960 kl./s / 1000 kl./s czy strumieniowa transmisja przez Wi-Fi.

pxwz90-hero_01b.png


Łatwa strumieniowa transmisja na żywo: błyskawiczne dzielenie się chwilą

Dzięki kamerze PXW-Z90 łatwo jest udostępnić internautom obraz na żywo o wysokiej jakości. Taką strumieniową transmisję można prowadzić bezpośrednio na czołowe platformy on-line — wystarczy w tym celu wykonać bardzo prostą początkową konfigurację.


Maksymalna mobilność i szybki system AF

PXW-Z90 to miniaturowa, bardzo lekka i niezwykle uniwersalna kamera, której zaawansowany system Fast Hybrid AF pozwala połączyć idealną ostrość obrazu z pełnym wachlarzem narzędzi twórczych.


Pierwszy miniaturowy kamkorder profesjonalny z technologią 4K HDR

PXW-Z90 to pierwszy miniaturowy kamkorder profesjonalny, który zapewnia imponujące materiały 4K HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki) w opartych na plikach systemach pracy wykorzystujących krzywą Hybrid Log-Gamma (HLG). Obsługiwana jest także krzywa S-Log3, pozwalająca tworzyć piękne obrazy o szerokim zakresie barw.

pxwz90-hero_15.jpg


Strumieniowa transmisja bezpośrednio na czołowe platformy on-line

Strumieniowa transmisja na żywo pozwala błyskawicznie dotrzeć z przekazem do widzów — z każdego miejsca. Obraz o wysokiej jakości rejestrowany podczas ślubu, wydarzenia na żywo, seminarium czy wywiadu można udostępniać w czasie rzeczywistym za pośrednictwem czołowych platform wideo on-line. Wystarczy użyć smartfona lub tabletu do skonfigurowania kanału transmisji i połączyć się z siecią Wi-Fi.

diagramNEWNEW.png


Proste rozwiązanie do filmowania na żywo z użyciem wielu kamer

Aby wykorzystać kamerę Z90 w bardziej zaawansowanych transmisjach strumieniowych, można ją w prosty sposób połączyć przewodem SDI lub HDMI z kompaktowym mikserem Multi-Camera Live Producer Sony MCX-500. Mikser ten pozwoli jednemu operatorowi z łatwością obsłużyć filmowanie wieloma kamerami, przeprowadzić strumieniową transmisję na żywo na platformy społecznościowe i używać przejść, napisów, obrazu w obrazie i klucza chrominancyjnego. Po dodaniu pilota RM-30BP dostępna jest także funkcja lampek kontrolnych (tally) i synchronizacji zdalnego sterowania.

pxwz90-hero_13.png


Rewolucyjna jakość obrazowania z przetwornikiem Exmor RS

Jego zadanie to przetwarzanie obrazu na poziomie nieosiągalnym dotąd w kamkorderach kompaktowych. Duży, warstwowy przetwornik obrazu CMOS typu 1,0″ o efektywnej rozdzielczości 14,2 megapiksela zapewnia piękne efekty rozmycia tła i niezwykłą czułość przy rejestracji obrazów o wysokiej jakości z małą ilością szumu — nawet przy słabym lub bardzo silnym oświetleniu. Przetwornik wykorzystuje nawet 273 punkty AF z detekcją fazy, gęsto pokrywające około 84% kadru, dzięki czemu pozwala dokładnie śledzić obiekty w całym ujęciu. Zaletą przetwornika jest niski poziom szumów i lepsza ostrość. Przechwytuje on więcej światła i pozwala utrwalić wyraźny, stabilny obraz nawet przy słabym oświetleniu sceny — od 1,7 luksa wzwyż.

pxwz90-hero_03.png


Udoskonalony system Fast Hybrid AF do rejestrowania szybkich akcji

Na udoskonalony system automatyki ostrości Fast Hybrid AF składa się szereg rozwiązań: system AF z detekcją fazy wykorzystujący maksymalnie 273 pola pokrywające około 84% kadru, funkcja rozpoznawania twarzy i technologia śledzenia ostrości. Dzięki ich połączeniu kamera zapewnia idealną ostrość obrazu nawet przy rejestracji szybko poruszających się obiektów.


Twórcze możliwości systemu AF

Dzięki regulowanej szybkości napędu systemu AF użytkownik może wybrać szybkość zmian ostrości: dużą przy filmowaniu wydarzeń sportowych, a małą przy produkcji seriali. Ułatwia to uzyskanie oczekiwanego rezultatu. Dzięki ustawieniu zakresu AF można wybrać dużą głębię, służącą do filmowania szybko poruszających się obiektów, lub małą głębię, dostosowaną do obiektów, których odległość nie ulega większym zmianom. Ustawienie czułości przełączania obiektów AF umożliwia restrykcyjne utrzymywanie ostrości na jednym obiekcie lub jej płynne przenoszenie z obiektu na obiekt, na przykład na kolejnych biegaczy.


System organizacji pracy „Instant HDR”

Możliwa jest rejestracja, edycja i oglądanie materiału HDR w formacie HLG, bez potrzeby dodatkowego korygowania kolorystyki. Rosnące zapotrzebowanie na materiały HDR sprawia, że internetowe platformy z filmami oraz podmioty zajmujące się profesjonalną produkcją materiałów wideo dla firm oraz obsługą wydarzeń zwracają większą uwagę na wartość dodaną, jaką daje HDR. Dla nich liczy się szybkie dostarczenie materiału bez pogorszenia jakości i osłabienia ekspresji obrazu. Z tego powodu użytkownik kamkordera PXW-Z90 może oprócz trybu S-Log3 wybrać tryb Hybrid Log-Gamma (HLG). Pozwala on na łatwe wykorzystanie nagrań w systemach opartych na plikach i uzyskanie obrazu w jakości HDR. Ten prosty system organizacji pracy daje możliwość rejestracji, edycji i oglądania materiału HDR w formacie HLG, bez poświęcania dużej ilości czasu na postprodukcję i dodatkowe korygowanie kolorystyki.


Twórcza wizja wyrażona w wybranym tempie

Rejestrując obraz w trybie HDR (High Frame Rate — wysoki klatkaż), można zmienić zwyczajne ujęcie w atrakcyjne wizualnie przedstawienie ruchu w zwolnionym tempie. Kamera PXW-Z90 pozwala nagrywać obraz Full HD w 10-bitowym formacie XAVC 4:2:2 w tempie do 120 klatek na sekundę, zapewniając dzięki temu płynność przy odtwarzaniu w pięciokrotnie zwolnionym tempie. W celu zapewnienia jeszcze większej swobody twórczej dostępne są także wyższe klatkaże.


Studyjna jakość obrazu w rozdzielczości 4K (QFHD) i HD

PXW-Z90 to niezwykle uniwersalny produkt, umożliwiający zapis materiałów 4K (QFHD) i HD w różnych formatach. Urządzenie obsługuje nagrywanie materiału XAVC QFHD 30p/25p/24p przy 100 Mb/s, XAVC HD Long GOP 422 przy 50 Mb/s, MPEGHD422 przy 50 Mb/s, MPEGHD420 przy 35 Mb/s i AVCHD.


Funkcje sieciowe zapewniające większą mobilność

Kamkorder PXW-Z90 standardowo współpracuje z sieciami Wi-Fi 5 GHz oraz 2,4 GHz. Wystarczy go włączyć i zalogować się do takiej sieci, aby uzyskać dostęp do szeregu zaawansowanych funkcji produkcji bezprzewodowej.

procamhandheldpxw-z90_09-1.png


Zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny i doskonała kontrola

Kamkorder PXW-Z90 jest wyposażony w niewymienny obiektyw szerokokątny (29 mm) ZEISS Vario-Sonnar T, idealny do utrwalania panoram krajobrazowych. 12-krotny zoom optyczny można zwiększyć do 18x (QFHD) / 24x (HD) przy użyciu funkcji Clear Image Zoom, zachowującej wymaganą rozdzielczość dzięki technologii Super Resolution. Funkcja Digital Extender pozwala jeszcze raz podwoić zoom: maksymalnie do 48x. Umieszczony na obiektywie pierścień służy do płynnego, naturalnego nastawiania ostrości lub zoomu — zależnie od wybranego trybu. Pokrętło i przyciski ręcznej regulacji z boku urządzenia umożliwiają natomiast szybkie nastawianie przysłony, czułości ISO/podbicia i czasu migawki.

procamhandheldpxw-z90_10.png


Doskonała jakość podglądu w ulepszonym wizjerze OLED

Model Z90 daje znakomite możliwości podglądu obrazu: w ulepszonym wizjerze OLED typu 0,39″ o rozdzielczości 2,359 mln pikseli lub na 3,5-calowym ekranie LCD, którego rozdzielczość wynosi 1,55 mln pikseli. Poza bardzo wysoką rozdzielczością wizjer OLED wyróżnia się doskonałą jasnością, kontrastem i szybkością reakcji. Zapewnia dużą dokładność przy ręcznej regulacji ostrości i eliminuje przekłamania barw. Dodatkowe możliwości komponowania ujęć zapewnia ekran LCD.

pxwz90-hero_07.png


Dwa wejścia XLR

Wytrzymałe gniazda wejściowe XLR na demontowalnym uchwycie umożliwiają nagrywanie dźwięku stereo w profesjonalnym standardzie. Wyłączane zasilanie fantomowe zapewnia współpracę z wymagającymi go mikrofonami, a niezależne pokrętła regulacyjne dla poszczególnych kanałów wejściowych pozwalają dokładnie ustawiać poziom dźwięku.

pxwz90-hero_08a.png


Obsługa zdalna

Wyposażenie modelu PXW-Z90 obejmuje przewodowe łącze zdalnego sterowania (gniazdo mini mini jack stereo 2,5 mm). Używając przewodowego pilota, takiego jak RM-1BP czy RM-30BP, można więc zdalnie sterować takimi funkcjami, jak ostrość, zoom, rozpoczynanie / zatrzymywanie nagrywania oraz sprawdzanie nagrania. Kamkorder można podłączyć do sprzedawanego oddzielnie pilota RM-30BP oraz miksera Multi Camera Live Producer MCX-500, tworząc w ten sposób proste rozwiązanie do produkcji na żywo.

pxwz90-hero_09.png


Dwa gniazda na nośniki danych

Aby umożliwić nagrywanie przez dłuższy czas i zapewnić większą elastyczność organizacji pracy, kamkorder PXW-Z90 jest wyposażony w dwa gniazda na karty pamięci. Współpracuje z nośnikami SDXC/SDHC i z kartami pamięci Memory Stick PRO Duo (Mark 2) / PRO-HG Duo. Tryb Relay pozwala na automatyczne przełączenie nagrywania na drugi nośnik po wykorzystaniu pojemności pierwszego. W trybie Simul materiał jest nagrywany równolegle na obu kartach pamięci (na przykład w celu natychmiastowego tworzenia kopii zapasowej). Na urządzeniu znajdują się dwa przyciski rozpoczynania/zatrzymywania nagrywania: jeden na uchwycie i jeden na korpusie. Ich działanie można skonfigurować tak, aby w trybie Simul niezależnie rozpoczynać i zatrzymywać nagrywanie na poszczególne karty pamięci.

pxwz90-hero_10.png


Stopka Multi Interface (MI)

Kamkorder PXW-Z90 pozwala korzystać z zalet uniwersalnej stopki akcesoriów Sony Multi-Interface (MI), która zapewnia zasilanie, sygnały sterujące i włączanie/wyłączanie współpracujących z nią akcesoriów Sony. Stopka pozwala na przykład na instalację i obsługę systemu mikrofonu bezprzewodowego Sony UWP-D (do nabycia oddzielnie). Uwaga: aby użyć stopki MI, trzeba zdemontować uchwyt z gniazdami XLR.

pxwz90-hero_11.png


Liczne złącza i interfejsy

Kamkorder PXW-Z90 pozwala na użycie szeregu gniazd i złączy dostosowanych do organizacji pracy w czasie transmisji: 3G HD-SDI, HDMI®, wielozłącza / gniazda Micro USB i wyjścia kompozytowego. Przez łącza SDI i HDMI można przesyłać sygnał rozpoczynania nagrywania na zewnętrzne urządzenie nagrywające. Podczas nagrywania w rozdzielczości QFHD możliwa jest reprodukcja sygnału przez łącze HDMI/SDI/kompozytowe.

pxwz90-hero_12.png


Łatwa synchronizacja wielu kamer

Jeśli materiał jest filmowany wieloma kamerami, istnieje możliwość synchronizowania kodów czasowych poszczególnych kamer przy użyciu aplikacji smartfonowej Content Browser Mobile™ (CBM) i opcjonalnej licencji rozszerzającej CBKZ-WTCL. Dzięki tej funkcji wszystkie kamkordery mogą się synchronizować ze wskazanym przez użytkownika głównym kamkorderem lub z ręcznie nastawionym czasem.


Sony
038664
Cechy
Typ matrycy:
CMOS
Rozmiar matrycy:
1"
Nośnik Danych
karta SD (UHS-I)
Intrfejs
3G-SDI
HDMI

Zobacz także