Sony PXW-Z280 4K kamera wideo

karta1.jpg

Sony PXW-Z280 4K kamera wideo

36 990,00 zł
Brutto
 Zapytaj o czas dostawy

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Kamkorder kompaktowy 4K HDR o możliwościach ze światowej czołówki

Nowo opracowany przetwornik obrazu 4K 3CMOS typu 1/2″ odznacza się dużą głębią ostrości i najlepszymi w swojej klasie parametrami, dzięki czemu zapewnia szczytowe możliwości rejestrowania obrazu 4K HDR. System AF z funkcją rozpoznawania twarzy utrzymuje ostrość na filmowanej osobie, a krzywe HLG i S-Log3 pozwalają uzyskać wspaniały materiał HDR dostosowany do różnych sposobów pracy.


Rewolucyjne możliwości pracy w sieci

Kamkorder PXW-Z280 pozwala szybciej dostarczyć materiał z dowolnego miejsca, ponieważ jako pierwszy na świecie może współpracować z dwoma sieciami komórkowymi — a w rezultacie dwukrotnie zwiększyć szybkość wysyłania i niezawodność.


Kompletny zestaw dla profesjonalisty

Filmowanie można rozpocząć od razu po rozpakowaniu urządzenia. Dzięki obsłudze zaawansowanych formatów XAVC-Intra i XAVC-Long do nagrywania materiałów 4K QFHD i HD, a także formatów MPEG HD422, MPEG HD i DVCAM kamkorder sprawdzi się w każdym systemie organizacji pracy. Układ elementów sterujących i sposób obsługi okażą się dobrze znane użytkownikom innych urządzeń Sony, zatem ewentualne szkolenia będą ograniczone do minimum.


Pierwszy na świecie przetwornik 3CMOS typu 1/2" do studyjnych produkcji 4K

Nowy przetwornik Exmor R™ w kamkorderze Z280 zaprojektowano specjalnie do rejestracji obrazu 4K o studyjnej jakości. Trzy matryce CMOS Exmor R™ typu 1/2″ zapewniają dużą głębię ostrości przy znakomitej jakości obrazu. Rejestracja składowej czerwonej, zielonej i niebieskiej przez niezależne przetworniki przyczynia się do uzyskania wysokiej rozdzielczości, dużej czułości F12 (59,94p) oraz szerokiego zakresu dynamiki. Bardzo naturalny wygląd obrazu 4K z 10-bitowym kodowaniem 4:2:2 to zasługa zaawansowanego procesora LSI wyposażonego w takie funkcje, jak inteligentna redukcja szumów i ulepszona reprodukcja szczegółów. Materiał HD będzie rejestrowany ze szczegółami i fakturami, jakich nie uchwyci żaden przetwornik obrazu HD.

PXW-Z280-Hero-4K-Camcorder_3.png


Profesjonalny obiektyw HD z 17-krotnym zoomem, trzema niezależnymi pierścieniami z ogranicznikiem ruchu i dużą ogniskową

Kamkorder PXW-Z280 jest wyposażony w profesjonalny obiektyw zmiennoogniskowy z 17-krotnym zoomem, pokrywający ogniskowe z zakresu od 30,3 do 515 mm (w przeliczeniu na format 35 mm). Ponieważ na obiektywie typu 1/2 cala znajdują się trzy niezależne pierścienie regulacyjne z ogranicznikami ruchu, ostrość, zbliżenie i przysłonę można nastawiać ręcznie, co ułatwia i przyspiesza regulację. Funkcja Digital Extender pozwala powiększyć obraz do odpowiednika 34-krotnego zoomu przy zachowaniu rozdzielczości Full HD.

PXW-Z280-Hero-4K-Camcorder_4-e79e5465-4ee2-47f6-a270-e534ddd776a2.jpg


Nadzwyczajne możliwości HDR

Kamkorder Z280 to doskonałe narzędzie do tworzenia coraz popularniejszych materiałów HDR. Model ten umożliwia organizację pracę z takimi materiałami na dwa sposoby.


Niezwykle szybki i dokładny system AF

Kamkorder PXW-Z280 jest wyposażony w nowo opracowany system AF z funkcją rozpoznawania twarzy. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby jej pracy: „AF priorytet twarzy” i „AF tylko twarz”. Wystarczy zadbać, by filmowana osoba znajdowała się w kadrze, a niezależnie od wybranego kąta ujęcia kamkorder PXW-Z280 będzie precyzyjnie utrzymywał na niej ostrość.


Wbudowany elektroniczny filtr ND o zmiennej gęstości optycznej

Przełomowe osiągnięcie Sony, jakim jest umieszczenie elektronicznego filtra ND o zmiennej gęstości optycznej w korpusie kamkordera, umożliwia sprawne filmowanie w ruchu. Użytkownik modelu PXW-Z280 może bez obaw wyjść z cienistego wnętrza na pełne słońce. W przeciwieństwie do konwencjonalnych, optycznych filtrów ND regulacja elektronicznego filtra w kamkorderze PXW-Z280 odbywa się bezstopniowo, w zakresie od 1/4ND do 1/128ND, i może przebiegać w pełni automatycznie. Pozwala to użytkownikowi ręcznie regulować głębię ostrości pierścieniem przysłony na obiektywie, podczas gdy kamera PXW-Z280 samoczynnie utrzymuje stałą ekspozycję bez zmieniania wzmocnienia ani czasu otwarcia migawki.


Szybsza praca dzięki łączu 12G-SDI

Przesyłanie materiału z prędkością 12 Gb/s — czterokrotnie większą niż w standardzie 3G-SDI — jednym przewodem SDI może zasadniczo zmienić organizację pracy i znakomicie sprawdza się podczas produkcji materiału 4K o najwyższej jakości lub przy pilnej transmisji materiału HD. Firma Sony jest pierwszym producentem urządzeń studyjnych, który wyposażył kamkorder kompaktowy w łącze 12G-SDI. Kto raz je wypróbuje, już z niego nie zrezygnuje.

PXW-Z280-Hero-4K-Camcorder_6a.png


Dokładny wizjer OLED

Duży, wysokiej jakości wizjer OLED o rozmiarze 0,5 cala jest idealnie dostosowany do podglądu obrazu zarówno prawym, jak i lewym okiem. Dzięki precyzji technologii OLED, dużemu kontrastowi i wysokiej rozdzielczości (2,36 mln pikseli) zapewnia dużą dokładność przy ręcznej regulacji ostrości. Eliminuje też przekłamania kolorów.

PXW-Z280-Hero-4K-Camcorder_6.png


Dwie stopki Multi-Interface (MI)

Stopka MI zapewnia zasilanie, sygnały sterujące i włączanie/wyłączanie współpracujących z nią akcesoriów Sony. Stopka pozwala na przykład na instalację i obsługę systemu mikrofonu bezprzewodowego Sony UWP-D11 lub UWP-D12 bądź lampy HVL-LBPC. Aby zapewnić maksymalną funkcjonalność, złącza umieszczono z przodu i z tyłu kamery.

PXW-Z280-Hero-4K-Camcorder_7.png


Dwa gniazda Cannon (XLR) i 4-kanałowy dźwięk

Kamkorder PXW-Z280 wyróżnia się profesjonalnymi możliwościami rejestracji dźwięku. Niezależne pokrętła regulacji poziomu zapewniają dokładną kontrolę nad zewnętrznymi źródłami, w tym mikrofonem zainstalowanym w stopce.

PXW-Z280-Hero-4K-Camcorder_8.png


Dwa gniazda na nośniki SxS

Kamkorder jest wyposażony w dwa gniazda na karty pamięci SxS. Daje to możliwość zapisu w trybie równoczesnym (Simul), naprzemiennym (Relay) lub kopii zapasowej (Back up). Tryb Simul pozwala na równoczesny zapis na dwie karty pamięci, w tym również plików MPEG HD exFAT i UDF. Idealnie nadaje się do zastosowań archiwalnych. Tryb Relay umożliwia wydłużenie czasu nagrywania poprzez automatyczne przełączenie zapisu na drugi nośnik po wykorzystaniu pojemności pierwszego. W trybie Back up użytkownik kamkordera PXW-Z280 może skonfigurować działanie dwóch przycisków rozpoczynania/zatrzymywania nagrywania (jednego na uchwycie i jednego na korpusie) w taki sposób, aby w trybie Simul niezależnie rozpoczynać i zatrzymywać nagrywanie na poszczególne karty pamięci.

PXW-Z280-Hero-4K-Camcorder_9.png


Funkcje sieciowe zapewniające większą mobilność

Kamkorder PXW-Z280 standardowo współpracuje z sieciami Wi-Fi 5 GHz* oraz 2,4 GHz. Wystarczy go włączyć i zalogować się do takiej sieci, aby uzyskać dostęp do szeregu zaawansowanych funkcji produkcji bezprzewodowej:

PXW-Z280-Hero-4K-Camcorder_10.png


Wysoko wydajne, sprawdzone formaty zapisu

Kamkorder PXW-Z280 zapewnia pełną elastyczność produkcji i standardowo obsługuje szereg formatów.


Wysoka jakość nagrań w formatach XAVC Intra i XAVC Long GOP

Format XAVC, oparty na standardzie H.264, wyróżnia się wyjątkowo stabilną i efektywną kompresją. Kompresja XAVC Intra (frame) oznacza, że każda klatka jest kodowana niezależnie. Zapewnia to lepszy obraz, bez kompromisów jakościowych. W formacie XAVC Long GOP kompresji poddawanych jest wiele kolejnych klatek. Uzyskiwane dzięki temu zmniejszenie objętości plików oznacza potencjalnie szybsze pobieranie i montaż, a także mniejsze wydatki na nośniki nagrań. W kodeku XAVC zastosowano 10-bitowe próbkowanie umożliwiające nagrywanie w wysokiej rozdzielczości z bogatą ekspresją odcieni.


Studyjne standardy MPEG HD422 i MPEG HD

Wysokiej jakości materiał MPEG HD422 50 Mb/s jest w pełni zgodny z najnowszymi zaleceniami Europejskiej Unii Nadawców (EBU) dotyczącymi długich produkcji telewizyjnych i jest powszechnie używany przez stacje telewizyjne oraz studia produkcyjne. Dzięki temu kamkorder PXW-Z280 jest bardzo wszechstronny i stanowi doskonały wybór dla reportera oraz producenta filmów dokumentalnych.


Nagrania DVCAM 25 Mb/s w plikach w formacie MXF

Wiele stacji telewizyjnych i firm producenckich nadal korzysta ze sprawdzonego formatu DVCAM. Obsługuje go również kamkorder PXW-Z280 — wystarczy zmienić położenie przełącznika.


Sony
039069
Cechy
Typ matrycy:
CMOS x3
Rozmiar matrycy:
1/2''
Nośnik Danych
karta SxS
Intrfejs
12G-SDI
HDMI

Zobacz także