Opinie o Nas

Ta strona używa plików Cookie. Aby z niej korzystać zaakceptuj ten fakt. Więcej informacji tutaj.

   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR
   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR
   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR
   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR
   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR
   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR
   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR
   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR
   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR
   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR

   Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR

   47 000,00 zł
   Brutto
   Zapytaj o dostępność
   | EAN: 4548736118775

   ILOŚĆ

   Kalkulator Grenke

   Zadaj pytanie o produkt opiekunowi marki:

   • Salon Kraśnik: +48 81 825 97 22, sklep@beiks.pl

   • Salon Warszawa: +48 22 891 13 73, wawa@beiks.pl

   Write your review

   Salon
   Kraśnik:

   (81) 825-97-22

   sklep@beiks.pl


   Salon
   Warszawa:

   (22) 891-13-73

   wawa@beiks.pl

    Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR

    PVM-X1800 to 18,4-calowy monitor wizyjny 4K HDR wysokiej klasy z zaawansowanym panelem LCD Sony o luminancji 1000 cd/m2. Kolorystyka wyświetlanego obrazu dostosowana jest do monitora studyjnego 4K HDR BVM-HX310. Ułatwia to grupowy podgląd obrazu na planie, w studiu, na ścianie monitorów w wozie transmisyjnym i w 19-calowych szafach rack EIA w takich zastosowaniach, jak edycja, miksowanie dźwięku itp.


    Dokładna reprodukcja kolorów, precyzja odwzorowania i spójna jakość obrazu dzięki technologii TRIMASTER

    Architektura TRIMASTER firmy Sony została opracowana, by zagwarantować dokładną reprodukcję i spójną jakość obrazu. System sterowania panelem i przetwarzania sygnału zapewnia szereg zalet, takich jak szybkie przetwarzanie, dokładna linearyzacja z wykorzystaniem funkcji EOTF (Electro-Optical Transfer Function), dokładna reprodukcja kolorów itp.


    W przyszłości obsługa konwersji HDR-SDR

    W przyszłości, po aktualizacji do wersji 2.0* i dodaniu oferowanej oddzielnie licencji na konwersję HDR-SDR PVML-HSX1 monitor PVM-X1800 będzie obsługiwał konwersję HDR-SDR w środowiskach produkcji na żywo. Licencja aktywuje konwersję w dół z rozdzielczości 4K na HD, konwersję przestrzeni barw, konwersję funkcji OETF, konwersję sygnału progresywnego na sygnał z przeplotem i konwersję połączenia Quad-link 3G na pojedyncze 12G. Umożliwi ponadto reprodukcję obrazu po konwersji na inne monitory 4K lub HD przez wyjście Enhanced Monitor Output. Ta planowana funkcja ułatwi lokalne i zdalne monitorowanie sygnałów po konwersji. Aktywacji licencji będzie można dokonać w terenie przy użyciu pamięci USB. Pozwoli to dodać funkcję konwersji do obecnych monitorów PVM-X1800 (z wewnętrznym oprogramowaniem zaktualizowanym do wersji 2.0*).


    Przyszła obsługa sygnałów wyjściowych z zastosowaną tabelą LUT 3D użytkownika

    Przyszła wersja 2.0* wewnętrznego oprogramowania i oferowana oddzielnie licencja na konwersję HDR-SDR PVML-HSX1 umożliwią także reprodukcję sygnałów z zastosowanymi tabelami LUT 3D użytkownika na inne urządzenia 4K/HD, poprzez wyjście Enhanced Monitor Output. Ułatwi to efektywne organizowanie pracy podczas transmisji na żywo i w produkcji filmów, seriali, reklam, muzyki i materiałów dokumentalnych.


    Metadane SR Live

    W wersji 2.0* planowane jest dodanie, jako standardowej funkcji, metadanych SR Live, które pozwolą dopasowywać ustawienia monitora PVM-X1800 do sygnału wejściowego. Parametry metadanych SR Live w wejściowym sygnale SDI można też sprawdzać w menu Status. Pomoże to w lepszym wykorzystaniu monitora w systemach organizacji pracy SR Live.


    System Dynamic Contrast Drive i ustawienia Black Detail High/Mid/Low

    Dynamic Contrast Drive to nowy system sterowania podświetleniem, który dynamicznie dostosowuje jasność panelu do zmieniającego się obrazu, pozwalając jednym rzutem oka sprawdzić ogólny balans najjaśniejszych i najciemniejszych fragmentów. Funkcja ta może posłużyć do precyzyjnej reprodukcji czerni w nocnym widoku lub zapewnienia imponujących świateł w scenach przedstawiających śnieżne pustkowie lub plażę latem. System Dynamic Contrast Drive zwiększa dynamiczny kontrast do poziomu 1 000 000:1.

    Właściwości paneli LCD nie pozwalają w pełni wyeliminować przesączania się podświetlenia. W kompensacji tego zjawiska pomaga tryb Black Detail (z ustawieniami Wysoki/Średni/Niski). Zapewnia on dokładniejszy podgląd ciemnych szczegółów w obrazach o niskim przeciętnym poziomie jasności (APL). Zmniejsza się poziom podświetlenia, ale utrzymana jest wartość gamma, co zapewnia właściwą kolorystykę i skalę szarości. Ze względu na zakres dynamiki monitora, prześwietleniu mogą ulegać obszary o dużej jasności. Takie fragmenty można wyświetlać w postaci prześwietlonego obrazu lub wyróżniać wzorem zebry.


    Wejścia 12G-SDI, Quad-Link 3G-SDI, HD-SDI i HDMI

    Monitor PVM-X1800 jest wyposażony w wejścia 12G-SDI i umożliwia doprowadzenie sygnału Quad-Link 3G-SDI i pojedynczego sygnału HD-SDI z tradycyjnego sprzętu. Monitor jest także wyposażony w łącze HDMI i obsługuje wyświetlanie sygnałów wejściowych w szerokim zakresie formatów, od 640 x 480 / 60p z komputera po 4096 x 2160 / 60p 4:2:2 YCBC.


    Różne wykresy

    Urządzenie pozwala na równoczesne wyświetlanie monitora przebiegu sygnału i wektoroskopu ze skalą dostosowaną do sygnału HDR i SDR. Możliwe jest sprawdzanie zarówno poziomu sygnału wejściowego, jak i wyjściowej luminancji. Do wyboru są trzy tryby wyświetlania: luminancja, RGB/YCBCR Parade lub RGB Overlay ze wskazaniem błędu zakresu barw. Można również wyświetlać przebieg sygnału z wybranej linii sygnału. Dodatkowo, przyszła wersja wewnętrznego oprogramowania* zapewni wykres przestrzeni barw odwzorowujący kolory ze standardu CIE 1931 na standardową prezentację przestrzeni barw.

    * Ta aktualizacja wewnętrznego oprogramowania zostanie wydana w późniejszym terminie. Dokładna data nie jest jeszcze określona i zostanie podana w późniejszym terminie. Wewnętrzne oprogramowanie w wersji 1.0 będzie można zaktualizować do wersji 2.0 lub wyższej przez port USB monitora.


    Unikatowy tryb widoku poczwórnego z własnymi tabelami LUT 3D

    Monitor PVM-X1800 umożliwia wyświetlanie w widoku poczwórnym i niezależne wybieranie ustawień EOTF (SDR/HDR), przestrzeni barw, matrycy przeniesienia, temperatury barw, kontrastu, jasności, wejścia SDI/HDMI, trybu RGB/YCBCR oraz własnych tabel LUT 3D dla każdego z obrazów. Przyszła wersja 2.0* wewnętrznego oprogramowania rozszerzy tę funkcję o obsługę wykresów przy wyświetlaniu w trybie trzech lub dwóch obrazów.

    * Aktualizacja wewnętrznego oprogramowania do wersji 2.0 zostanie wydana w późniejszym terminie. Wewnętrzne oprogramowanie w wersji 1.0 będzie można zaktualizować do wersji 2.0 lub wyższej przez port USB monitora.


    Ulepszony system obsługi i przycisk wyboru kanału

    Aby wybieranie ustawień monitora było szybsze i bardziej intuicyjne, znacznie ulepszono menu ekranowe. Nowy układ pozwala sprawdzić ustawienia i szybko je zmienić. Przycisk wyboru kanału zapobiega pomyłkom w wyborze ustawień.


    Rozwiązania zoptymalizowane do pracy w terenie

    Monitor PVM-X1800 został zaprojektowany do pracy w terenie. Ma lekką konstrukcję, a jego przenoszenie ułatwia dostarczany w komplecie uchwyt. Z myślą o pracy w terenie zapewniono obsługę akumulatorów 24 V. Z kolei oferowana oddzielnie osłona* chroni zaawansowany ekran LCD w razie uderzenia. Urządzenie można zamontować w uchwycie typu „C”. Pracę w terenie ułatwiają też funkcje barw fałszywych i ostrości kamery**. Funkcja barw fałszywych przypisuje różnym poziomom ekspozycji w sygnale wejściowym różnych kolorów. Taki sposób wyświetlania pozwala szybko i efektywnie weryfikować naświetlenie. Funkcja asysty ostrości wyostrza krawędzie w wyświetlanym obrazie wejściowym, pomagając ustawić ostrość kamery. Ponadto wyostrzone krawędzie mogą być wyświetlane w wybranych przez użytkownika kolorach (białym, czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym), co umożliwia jeszcze bardziej precyzyjne ustawienie ostrości.

    * Oferowanej oddzielnie osłony nie można używać podczas pracy monitora. Służy to ochronie ekranu przed ciepłem wydzielanym przez podświetlenie.

    ** Ta aktualizacja wewnętrznego oprogramowania zostanie wydana w późniejszym terminie. Dokładna data nie jest jeszcze określona i zostanie podana w późniejszym terminie. Wewnętrzne oprogramowanie w wersji 1.0 będzie można zaktualizować do wersji 2.0 lub wyższej przez port USB monitora.


    Różne możliwości montażu

    Monitory PVM-X1800 można instalować w 19-calowych szafach typu rack zgodnych ze standardem EIA i używać ich w studiu lub wozach transmisyjnych. Monitor jest ponadto przystosowany do montażu w uchwytach typu „C” i uchwytach ściennych. Ułatwia to jego instalację na stojaku w terenie lub na wysięgniku stołowym przy edycji.


    Mocny dźwięk stereofoniczny i funkcja wyciszania

    Monitor PVM-X1800 jest wyposażony w dwa głośniki stereofoniczne (2 W + 2 W) z funkcją wyciszania dźwięku.


    Funkcje:

    • 18,4-calowy, zaawansowany panel LCD 4K zapewniający wierne dopasowanie kolorów do monitora BVM-HX310
    • Metadane SR Live
    • Dynamic Contrast Drive
    • Uniwersalne wejścia wideo 4K
    • Różne ustawienia sygnałów i automatyczny dobór ustawień na podstawie danych Video Payload ID
    • Wykresy 4K/HD ze skalą HDR/SDR i miernikiem poziomu audio
    • Tryb widoku poczwórnego
    • Zasilanie prądem stałym
    • Niezawodna konstrukcja mechaniczna, opcjonalna osłona na ekran i możliwość montażu w 19-calowych szafach typu rack zgodnych ze standardem EIA
    • Elastyczne i regulowane znaczniki obszaru, znacznik proporcji obrazu i znacznik środka
    • Zoptymalizowana konwersja I/P z małymi opóźnieniami
    • Bogaty zestaw prostych funkcji
    • Dokładna reprodukcja kolorów, precyzja odwzorowania i spójna jakość obrazu dzięki technologii TRIMASTER
    • Obsługa konwersji HDR-SDR
    • Ustawienia Black Detail High/Mid/Low
    • Udoskonalony system obsługi
    • Własne tabele LUT 3D
    • Funkcja barw fałszywych
    • Funkcja ustawiania ostrości kamery
    • Przystosowanie do montażu w uchwytach typu „C” i montażu ściennego
    • Panel przyłączeniowy
    • Wejście sygnału 4K (4096 x 2160) i 2K (2048 x 1080)
    • Ustawienie rozruchowe
    • Funkcja zoomu
    • Głośniki stereofoniczne (2 W + 2 W) z funkcją wyciszania dźwięku

    Sony

    Szczegółowe odniesienia

    Dane techniczne:

    Parametry obrazu:

    • Panel: Aktywna matryca α-Si TFT LCD
    • Rozmiar obrazu (przekątna): 469,2 mm (18,4 cala)
    • Efektywny rozmiar obrazu (poziomo x pionowo): 409,0 x 230,0 mm
    • Rozdzielczość (poziomo x pionowo): 3840 x 2160 pikseli
    • Proporcje: 16:9
    • Sprawność pikseli: 99,99%
    • Wyświetlane kolory: Około 1,07 miliarda barw
    • Liczba klatek na sekundę (panel): 48 Hz / 50 Hz / 60 Hz (tryby 48 Hz i 60 Hz są także zgodne z szybkością klatek wynoszącą 1/1,001)
    • Kąty widzenia (specyfikacja panelu): 89°/89°/89°/89° (w górę/dół/lewo/prawo przy współczynniku kontrastu > 10:1)
    • Normalne skanowanie: Skanowanie 0%
    • Underscan: Underscan 3%
    • Temperatura kolorów: D60, D65, D93, DCI*1 oraz własna 1–10 (regulacja od 5000K do 10 000K)
    • Luminancja (specyfikacja panelu, typowo): 1000 cd/m2*2
    • Przestrzeń barw (zakres barw): ITU-R BT.2020*3, ITU-R BT.709, DCI-P3*3, S-GAMUT3*3, S-GAMUT3.Cine*3
    • Matryca transmisji: lTU-R BT.2020 (obsługa zmiennej luminancji), ITU-R BT.709 EOTF2,2, 2,4, 2,6, 2,4 (HDR), S-Log3, S-Log3 (Live HDR), SMPTE ST 2084, ITU-R BT.2100 (HLG)
    • Czas rozgrzewania: Około 30 minut; Aby uzyskać stabilną jakość obrazu, należy włączyć monitor i pozostawić go w tym stanie na ponad 30 minut.

    Wejście:

    • SDI: (12G/6G/3G/HD-SDI) BNC (x2), (3G/HD-SDI) BNC (x2), impedancja wejściowa: 75 Ω, niesymetryczne
    • Wejście HDMI: HDMI (HDCP2.3/1.4) (x1)
    • Równoległe złącze zdalnego sterowania: 8-stykowe RJ-45 (x1) (stałe przypisanie styków)
    • Szeregowe złącze zdalnego sterowania (LAN): Ethernet, 10BASE-T/100BASE-TX RJ-45 (x1)
    • Wejście DC: 3-stykowe XLR (męskie, x1), napięcie stałe od 22 V do 32 V (impedancja wyjściowa 0,05 oma lub mniejsza)
    • Wejście USB: Złącze USB (USB2.0) (x1)

    Wyjście:

    • Enhanced Monitor Output*4: (12G/6G/3G/HD-SDI) BNC (x1), impedancja wyjściowa: 75 Ω, niesymetryczne
    • Wyjście SDI: (12G/6G/3G/HD-SDI) BNC (x2), (3G/HD-SDI) BNC (x2), impedancja wyjściowa: 75 Ω, niesymetryczne
    • Wyjście audio monitora: Gniazdo mini jack stereo (x1)
    • Moc wyjściowa głośnika (wbudowanego): 2,0 W + 2,0 W (stereo)
    • Wyjście słuchawkowe: Gniazdo mini jack stereo (x1)

    Dane ogólne:

    • Zasilanie: Napięcie przemienne 100–240 V, od 2,1 A do 0,8 A, 50/60 Hz; Napięcie stałe 22–32 V, od 8,2 A do 5,1 A
    • Pobór mocy: Około 180 W (maksimum przy zasilaniu napięciem przemiennym); Około 165 W (maksimum przy zasilaniu napięciem stałym); 0,3 W w trybie wyłączenia (po wyłączeniu wyłącznikiem);
    • Temperatura w środowisku pracy: Od 0°C do 35°C zalecana: Od 20°C do 30°C
    • Wilgotność w środowisku pracy: Od 30% do 85% (bez kondensacji)
    • Temperatura w warunkach przechowywania/transportu: Od –20°C do +60°C
    • Wilgotność podczas przechowywania/transportu: Od 0% do 90%
    • Ciśnienie podczas pracy/przechowywania/transportu: Od 700 do 1060 hPa
    • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 444 x 310 x 148,5 mm*5 (bez uchwytu monitora i podstawy) 444 x 363,2 x 168,5 mm*5 (z uchwytem monitora i podstawą)*6
    • Waga: Około 8,2 kg
    • Dostarczane wyposażenie:
     • Przewód zasilający (1 szt.),
     • uchwyt wtyczki (1 szt.),
     • uchwyt (1 szt.),
     • wskazówki wstępne (1 szt.)
    • Akcesoria opcjonalne: Uchwyt do montażu w szafie rack PVMK-RX18, Osłona PVMK-PX18, BKM-17R