Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR

47 000,00 zł
Brutto
 Zapytaj o czas dostawy

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Sony PVM-X1800 Wysokiej klasy monitor wizyjny TRIMASTER 4K HDR

PVM-X1800 to 18,4-calowy monitor wizyjny 4K HDR wysokiej klasy z zaawansowanym panelem LCD Sony o luminancji 1000 cd/m2. Kolorystyka wyświetlanego obrazu dostosowana jest do monitora studyjnego 4K HDR BVM-HX310. Ułatwia to grupowy podgląd obrazu na planie, w studiu, na ścianie monitorów w wozie transmisyjnym i w 19-calowych szafach rack EIA w takich zastosowaniach, jak edycja, miksowanie dźwięku itp.


Dokładna reprodukcja kolorów, precyzja odwzorowania i spójna jakość obrazu dzięki technologii TRIMASTER

Architektura TRIMASTER firmy Sony została opracowana, by zagwarantować dokładną reprodukcję i spójną jakość obrazu. System sterowania panelem i przetwarzania sygnału zapewnia szereg zalet, takich jak szybkie przetwarzanie, dokładna linearyzacja z wykorzystaniem funkcji EOTF (Electro-Optical Transfer Function), dokładna reprodukcja kolorów itp.


W przyszłości obsługa konwersji HDR-SDR

W przyszłości, po aktualizacji do wersji 2.0* i dodaniu oferowanej oddzielnie licencji na konwersję HDR-SDR PVML-HSX1 monitor PVM-X1800 będzie obsługiwał konwersję HDR-SDR w środowiskach produkcji na żywo. Licencja aktywuje konwersję w dół z rozdzielczości 4K na HD, konwersję przestrzeni barw, konwersję funkcji OETF, konwersję sygnału progresywnego na sygnał z przeplotem i konwersję połączenia Quad-link 3G na pojedyncze 12G. Umożliwi ponadto reprodukcję obrazu po konwersji na inne monitory 4K lub HD przez wyjście Enhanced Monitor Output. Ta planowana funkcja ułatwi lokalne i zdalne monitorowanie sygnałów po konwersji. Aktywacji licencji będzie można dokonać w terenie przy użyciu pamięci USB. Pozwoli to dodać funkcję konwersji do obecnych monitorów PVM-X1800 (z wewnętrznym oprogramowaniem zaktualizowanym do wersji 2.0*).


Przyszła obsługa sygnałów wyjściowych z zastosowaną tabelą LUT 3D użytkownika

Przyszła wersja 2.0* wewnętrznego oprogramowania i oferowana oddzielnie licencja na konwersję HDR-SDR PVML-HSX1 umożliwią także reprodukcję sygnałów z zastosowanymi tabelami LUT 3D użytkownika na inne urządzenia 4K/HD, poprzez wyjście Enhanced Monitor Output. Ułatwi to efektywne organizowanie pracy podczas transmisji na żywo i w produkcji filmów, seriali, reklam, muzyki i materiałów dokumentalnych.


Metadane SR Live

W wersji 2.0* planowane jest dodanie, jako standardowej funkcji, metadanych SR Live, które pozwolą dopasowywać ustawienia monitora PVM-X1800 do sygnału wejściowego. Parametry metadanych SR Live w wejściowym sygnale SDI można też sprawdzać w menu Status. Pomoże to w lepszym wykorzystaniu monitora w systemach organizacji pracy SR Live.


System Dynamic Contrast Drive i ustawienia Black Detail High/Mid/Low

Dynamic Contrast Drive to nowy system sterowania podświetleniem, który dynamicznie dostosowuje jasność panelu do zmieniającego się obrazu, pozwalając jednym rzutem oka sprawdzić ogólny balans najjaśniejszych i najciemniejszych fragmentów. Funkcja ta może posłużyć do precyzyjnej reprodukcji czerni w nocnym widoku lub zapewnienia imponujących świateł w scenach przedstawiających śnieżne pustkowie lub plażę latem. System Dynamic Contrast Drive zwiększa dynamiczny kontrast do poziomu 1 000 000:1.

Właściwości paneli LCD nie pozwalają w pełni wyeliminować przesączania się podświetlenia. W kompensacji tego zjawiska pomaga tryb Black Detail (z ustawieniami Wysoki/Średni/Niski). Zapewnia on dokładniejszy podgląd ciemnych szczegółów w obrazach o niskim przeciętnym poziomie jasności (APL). Zmniejsza się poziom podświetlenia, ale utrzymana jest wartość gamma, co zapewnia właściwą kolorystykę i skalę szarości. Ze względu na zakres dynamiki monitora, prześwietleniu mogą ulegać obszary o dużej jasności. Takie fragmenty można wyświetlać w postaci prześwietlonego obrazu lub wyróżniać wzorem zebry.


Wejścia 12G-SDI, Quad-Link 3G-SDI, HD-SDI i HDMI

Monitor PVM-X1800 jest wyposażony w wejścia 12G-SDI i umożliwia doprowadzenie sygnału Quad-Link 3G-SDI i pojedynczego sygnału HD-SDI z tradycyjnego sprzętu. Monitor jest także wyposażony w łącze HDMI i obsługuje wyświetlanie sygnałów wejściowych w szerokim zakresie formatów, od 640 x 480 / 60p z komputera po 4096 x 2160 / 60p 4:2:2 YCBC.


Różne wykresy

Urządzenie pozwala na równoczesne wyświetlanie monitora przebiegu sygnału i wektoroskopu ze skalą dostosowaną do sygnału HDR i SDR. Możliwe jest sprawdzanie zarówno poziomu sygnału wejściowego, jak i wyjściowej luminancji. Do wyboru są trzy tryby wyświetlania: luminancja, RGB/YCBCR Parade lub RGB Overlay ze wskazaniem błędu zakresu barw. Można również wyświetlać przebieg sygnału z wybranej linii sygnału. Dodatkowo, przyszła wersja wewnętrznego oprogramowania* zapewni wykres przestrzeni barw odwzorowujący kolory ze standardu CIE 1931 na standardową prezentację przestrzeni barw.

* Ta aktualizacja wewnętrznego oprogramowania zostanie wydana w późniejszym terminie. Dokładna data nie jest jeszcze określona i zostanie podana w późniejszym terminie. Wewnętrzne oprogramowanie w wersji 1.0 będzie można zaktualizować do wersji 2.0 lub wyższej przez port USB monitora.


Unikatowy tryb widoku poczwórnego z własnymi tabelami LUT 3D

Monitor PVM-X1800 umożliwia wyświetlanie w widoku poczwórnym i niezależne wybieranie ustawień EOTF (SDR/HDR), przestrzeni barw, matrycy przeniesienia, temperatury barw, kontrastu, jasności, wejścia SDI/HDMI, trybu RGB/YCBCR oraz własnych tabel LUT 3D dla każdego z obrazów. Przyszła wersja 2.0* wewnętrznego oprogramowania rozszerzy tę funkcję o obsługę wykresów przy wyświetlaniu w trybie trzech lub dwóch obrazów.

* Aktualizacja wewnętrznego oprogramowania do wersji 2.0 zostanie wydana w późniejszym terminie. Wewnętrzne oprogramowanie w wersji 1.0 będzie można zaktualizować do wersji 2.0 lub wyższej przez port USB monitora.


Ulepszony system obsługi i przycisk wyboru kanału

Aby wybieranie ustawień monitora było szybsze i bardziej intuicyjne, znacznie ulepszono menu ekranowe. Nowy układ pozwala sprawdzić ustawienia i szybko je zmienić. Przycisk wyboru kanału zapobiega pomyłkom w wyborze ustawień.


Rozwiązania zoptymalizowane do pracy w terenie

Monitor PVM-X1800 został zaprojektowany do pracy w terenie. Ma lekką konstrukcję, a jego przenoszenie ułatwia dostarczany w komplecie uchwyt. Z myślą o pracy w terenie zapewniono obsługę akumulatorów 24 V. Z kolei oferowana oddzielnie osłona* chroni zaawansowany ekran LCD w razie uderzenia. Urządzenie można zamontować w uchwycie typu „C”. Pracę w terenie ułatwiają też funkcje barw fałszywych i ostrości kamery**. Funkcja barw fałszywych przypisuje różnym poziomom ekspozycji w sygnale wejściowym różnych kolorów. Taki sposób wyświetlania pozwala szybko i efektywnie weryfikować naświetlenie. Funkcja asysty ostrości wyostrza krawędzie w wyświetlanym obrazie wejściowym, pomagając ustawić ostrość kamery. Ponadto wyostrzone krawędzie mogą być wyświetlane w wybranych przez użytkownika kolorach (białym, czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym), co umożliwia jeszcze bardziej precyzyjne ustawienie ostrości.

* Oferowanej oddzielnie osłony nie można używać podczas pracy monitora. Służy to ochronie ekranu przed ciepłem wydzielanym przez podświetlenie.

** Ta aktualizacja wewnętrznego oprogramowania zostanie wydana w późniejszym terminie. Dokładna data nie jest jeszcze określona i zostanie podana w późniejszym terminie. Wewnętrzne oprogramowanie w wersji 1.0 będzie można zaktualizować do wersji 2.0 lub wyższej przez port USB monitora.


Różne możliwości montażu

Monitory PVM-X1800 można instalować w 19-calowych szafach typu rack zgodnych ze standardem EIA i używać ich w studiu lub wozach transmisyjnych. Monitor jest ponadto przystosowany do montażu w uchwytach typu „C” i uchwytach ściennych. Ułatwia to jego instalację na stojaku w terenie lub na wysięgniku stołowym przy edycji.


Mocny dźwięk stereofoniczny i funkcja wyciszania

Monitor PVM-X1800 jest wyposażony w dwa głośniki stereofoniczne (2 W + 2 W) z funkcją wyciszania dźwięku.


Funkcje:

 • 18,4-calowy, zaawansowany panel LCD 4K zapewniający wierne dopasowanie kolorów do monitora BVM-HX310
 • Metadane SR Live
 • Dynamic Contrast Drive
 • Uniwersalne wejścia wideo 4K
 • Różne ustawienia sygnałów i automatyczny dobór ustawień na podstawie danych Video Payload ID
 • Wykresy 4K/HD ze skalą HDR/SDR i miernikiem poziomu audio
 • Tryb widoku poczwórnego
 • Zasilanie prądem stałym
 • Niezawodna konstrukcja mechaniczna, opcjonalna osłona na ekran i możliwość montażu w 19-calowych szafach typu rack zgodnych ze standardem EIA
 • Elastyczne i regulowane znaczniki obszaru, znacznik proporcji obrazu i znacznik środka
 • Zoptymalizowana konwersja I/P z małymi opóźnieniami
 • Bogaty zestaw prostych funkcji
 • Dokładna reprodukcja kolorów, precyzja odwzorowania i spójna jakość obrazu dzięki technologii TRIMASTER
 • Obsługa konwersji HDR-SDR
 • Ustawienia Black Detail High/Mid/Low
 • Udoskonalony system obsługi
 • Własne tabele LUT 3D
 • Funkcja barw fałszywych
 • Funkcja ustawiania ostrości kamery
 • Przystosowanie do montażu w uchwytach typu „C” i montażu ściennego
 • Panel przyłączeniowy
 • Wejście sygnału 4K (4096 x 2160) i 2K (2048 x 1080)
 • Ustawienie rozruchowe
 • Funkcja zoomu
 • Głośniki stereofoniczne (2 W + 2 W) z funkcją wyciszania dźwięku

Dane techniczne:

Parametry obrazu:

 • Panel: Aktywna matryca α-Si TFT LCD
 • Rozmiar obrazu (przekątna): 469,2 mm (18,4 cala)
 • Efektywny rozmiar obrazu (poziomo x pionowo): 409,0 x 230,0 mm
 • Rozdzielczość (poziomo x pionowo): 3840 x 2160 pikseli
 • Proporcje: 16:9
 • Sprawność pikseli: 99,99%
 • Wyświetlane kolory: Około 1,07 miliarda barw
 • Liczba klatek na sekundę (panel): 48 Hz / 50 Hz / 60 Hz (tryby 48 Hz i 60 Hz są także zgodne z szybkością klatek wynoszącą 1/1,001)
 • Kąty widzenia (specyfikacja panelu): 89°/89°/89°/89° (w górę/dół/lewo/prawo przy współczynniku kontrastu > 10:1)
 • Normalne skanowanie: Skanowanie 0%
 • Underscan: Underscan 3%
 • Temperatura kolorów: D60, D65, D93, DCI*1 oraz własna 1–10 (regulacja od 5000K do 10 000K)
 • Luminancja (specyfikacja panelu, typowo): 1000 cd/m2*2
 • Przestrzeń barw (zakres barw): ITU-R BT.2020*3, ITU-R BT.709, DCI-P3*3, S-GAMUT3*3, S-GAMUT3.Cine*3
 • Matryca transmisji: lTU-R BT.2020 (obsługa zmiennej luminancji), ITU-R BT.709 EOTF2,2, 2,4, 2,6, 2,4 (HDR), S-Log3, S-Log3 (Live HDR), SMPTE ST 2084, ITU-R BT.2100 (HLG)
 • Czas rozgrzewania: Około 30 minut; Aby uzyskać stabilną jakość obrazu, należy włączyć monitor i pozostawić go w tym stanie na ponad 30 minut.

Wejście:

 • SDI: (12G/6G/3G/HD-SDI) BNC (x2), (3G/HD-SDI) BNC (x2), impedancja wejściowa: 75 Ω, niesymetryczne
 • Wejście HDMI: HDMI (HDCP2.3/1.4) (x1)
 • Równoległe złącze zdalnego sterowania: 8-stykowe RJ-45 (x1) (stałe przypisanie styków)
 • Szeregowe złącze zdalnego sterowania (LAN): Ethernet, 10BASE-T/100BASE-TX RJ-45 (x1)
 • Wejście DC: 3-stykowe XLR (męskie, x1), napięcie stałe od 22 V do 32 V (impedancja wyjściowa 0,05 oma lub mniejsza)
 • Wejście USB: Złącze USB (USB2.0) (x1)

Wyjście:

 • Enhanced Monitor Output*4: (12G/6G/3G/HD-SDI) BNC (x1), impedancja wyjściowa: 75 Ω, niesymetryczne
 • Wyjście SDI: (12G/6G/3G/HD-SDI) BNC (x2), (3G/HD-SDI) BNC (x2), impedancja wyjściowa: 75 Ω, niesymetryczne
 • Wyjście audio monitora: Gniazdo mini jack stereo (x1)
 • Moc wyjściowa głośnika (wbudowanego): 2,0 W + 2,0 W (stereo)
 • Wyjście słuchawkowe: Gniazdo mini jack stereo (x1)

Dane ogólne:

 • Zasilanie: Napięcie przemienne 100–240 V, od 2,1 A do 0,8 A, 50/60 Hz; Napięcie stałe 22–32 V, od 8,2 A do 5,1 A
 • Pobór mocy: Około 180 W (maksimum przy zasilaniu napięciem przemiennym); Około 165 W (maksimum przy zasilaniu napięciem stałym); 0,3 W w trybie wyłączenia (po wyłączeniu wyłącznikiem);
 • Temperatura w środowisku pracy: Od 0°C do 35°C zalecana: Od 20°C do 30°C
 • Wilgotność w środowisku pracy: Od 30% do 85% (bez kondensacji)
 • Temperatura w warunkach przechowywania/transportu: Od –20°C do +60°C
 • Wilgotność podczas przechowywania/transportu: Od 0% do 90%
 • Ciśnienie podczas pracy/przechowywania/transportu: Od 700 do 1060 hPa
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 444 x 310 x 148,5 mm*5 (bez uchwytu monitora i podstawy) 444 x 363,2 x 168,5 mm*5 (z uchwytem monitora i podstawą)*6
 • Waga: Około 8,2 kg
 • Dostarczane wyposażenie:
  • Przewód zasilający (1 szt.),
  • uchwyt wtyczki (1 szt.),
  • uchwyt (1 szt.),
  • wskazówki wstępne (1 szt.)
 • Akcesoria opcjonalne: Uchwyt do montażu w szafie rack PVMK-RX18, Osłona PVMK-PX18, BKM-17R
Sony

Zobacz także