Panasonic LUMIX S 24-105/4 S-R24105

Panasonic LUMIX S 24–105mm f/4 MACRO O.I.S. (S-R24105E)

6 099,00 zł
Brutto
 Przed zamówieniem zapytaj o dostępność

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

(81) 825-97-22

sklep@beiks.pl


(22) 891-13-73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

top.png scroll.png

Nowy obiektyw szerokokątny Panasonic Lumix S-R24105E doskonale sprawdzi się do fotografowania krajobrazów, kwiatów, roślinności, a nawet do portretów i fotografii makro. O profesjonalnych zastosowaniach obiektywu świadczy zastosowanie silnika liniowego i błyskawiczny autofocus, reagujący w czasie 0,08 s. Zakres regulacji przysłony to F4-F22. System Dual I.S. 2 wraz z 2-osiową stabilizacją obrazu umożliwia kompensację ekspozycji nawet do 6 stopni EV.

01.png

Szeroki wybór ogniskowej

W nowym obiektywie szerokokątnym Panasonic S-R24105E zakres długości ogniskowej wynosi aż 24-105 mm. Przybliżenie kadru może wynosić maksymalnie 0,5x, a pełną ostrość uzyskuje się już przy odległości 0,3 m. Autofocus reaguje błyskawicznie – dzięki silnikowi liniowemu ustawianie ostrości trwa jedynie 0,08 s.

Maksymalna przysłona F4.0

Przysłonę można ustawić na F4.0. Pozwoli Ci to na dokładne portretowanie fotografowanych obiektów, wyróżniając je na zdjęciach dzięki naturalnemu rozmyciu tła. Oczywiście, jak każdy obiektyw, S-R24105E może również robić zdjęcia z wysoką głębią ostrości, dzięki ustawieniu przysłony na F22.

02.png
03.png

Fotografie makro

Funkcja makro sprawia, że obiektyw Panasonic S-R24105E stał się niezwykle uniwersalnym narzędziem do fotografowania i z dystansu i z bliska. Konstrukcja optyki pozwala na uzyskanie ostrych fotografii obiektów oddalonych zaledwie o 0,3 m.

04.png

Kompensacja ekspozycji

Obiektyw wyposażony jest w skuteczną technologię optycznej stabilizacji obrazu. Jedną z jej zalet jest kompensacja ekspozycji. Dzięki temu, że możesz swobodnie ustawiać dłuższy czas naświetlania, uzyskasz jaśniejsze fotografie do 6 stopni EV. Ponadto stabilizacja efektywnie wyeliminuje wszystkie nieporządane poruszenia.

Skuteczna stabilizacja obrazu

Zastosowanie 2-osiowej stabilizacji obrazu skutecznie eliminuje poruszenia, a więc szczególnie przyda się podczas fotografii makro. Ponadto, system Dual I.S. 2 sprzęża stabilizację w aparacie i obiektywie sprawiając, że zrobisz ostre zdjęcia nawet gdy sam pozostajesz w ruchu.

05.png
06.png

Obiektyw uniwersalny

Szeroki zakres ogniskowej, opcja makro, dopracowana stabilizacja kadru, błyskawiczne ustawienia ostrości. Te cechy sprawiają, że S-R24105E staje się obiektywem pierwszego wyboru profesjonalnego filmowca czy fotografa. Z nim możesz robić świetne zdjęcia krajobrazów i portrety.

Przełącznik AF/MF

Zaawansowani filmowcy czy fotografowie lubią eksperymentować. Profesjonalistom spodoba się przełącznik AF/MF – niejednokrotnie przyda im się manualne ustawienie ostrości.

07.png
08.png

Uszczelniana obudowa

Fotografując pejzaże lub naturę można spotkać się z różną pogodą. Nie musisz wtedy przerywać zdjęć – uszczelniana obudowa chroni optykę obiektywu przed deszczem, a także przed kurzem.

Zgodność z uniwersalnym gniazdem L

Mocowanie obiektywu to L-Mount. Możesz go wykorzystywać z aparatami Panasonic oraz ze sprzętem marek Leica oraz Sigma.

09.png
Panasonic
040606
Cechy
Mocowanie obiektywu
Leica-L
Pole krycia obiektywu
Pełna klatka
Zoom / Stałoogniskowy
Zoom
Rodzaj obiektywu
Teleobiektyw
Nastawienie ostrości
MF
Budowa obiektywu 16 elementów w 13 grupach (2 soczewki asferyczne ED, 2 soczewki asferyczne, 1 soczewka UED, 2 soczewki ED)
Podstawa Mocowanie L
Optyczny stabilizator obrazu O.I.S. Tak
Długośc ogniskowej f=24–105 mm
Rodzaj przysłony 9 listków / okrągły otwór przysłony
Maksymalna przysłona f/4.0
Minimalna przysłona f/22
Najmniejsza odległość dla ustawienia ostrości 0.30m Maksymalne powiększenie Ok. 0.5x
Kąt podglądu 84°(Wide) – 23°(Tele)
Ochrona przed pyłem i zachlapaniem Tak*
Zalecana temperatura pracy -10oC do 40oC
Rozmiar filtra φ77mm
Maks. średnica φ 84mm
Długość całkowita Ok. 118mm (od początku obiektywu do podstawy mocowania)
Masa Około 680g (bez pokrywy obiektywu, osłony przeciwsłonecznej obiektywu i osłony mocowania obiektywu)
Waga Ok. 680g (bez pokrywy obiektywu, osłony przeciwsłonecznej obiektywu i osłony mocowania obiektywu)
Standardowe wyposażenie Pokrywka obiektywu, osłona mocowania obiektywu, osłona przeciwsłoneczna do obiektywu, pokrowiec obiektywu
Uwagi * Ochrona przed pyłem i zachlapaniem nie gwarantuje, że nie dojdzie do uszkodzenia, jeśli obiektyw zostanie narażony na bezpośredni kontakt z pyłem lub wodą.