Sony PXW-Z190 4K kamera wideo | Zadzwoń Po Rabat
   Sony PXW-Z190 4K kamera wideo | Zadzwoń Po Rabat
   Sony PXW-Z190 4K kamera wideo | Zadzwoń Po Rabat
   Sony PXW-Z190 4K kamera wideo | Zadzwoń Po Rabat
   Sony PXW-Z190 4K kamera wideo | Zadzwoń Po Rabat
   Sony PXW-Z190 4K kamera wideo | Zadzwoń Po Rabat
   Sony PXW-Z190 4K kamera wideo | Zadzwoń Po Rabat

   Sony PXW-Z190 4K kamera wideo | Zadzwoń Po Rabat

   14 990,00 zł
   Brutto
   Wysyłka do 24 godzin.
   Produkt dostępny!
   039177 | EAN: 4548736086579

   ILOŚĆ

   Kalkulator Grenke

   Zadaj pytanie o produkt opiekunowi marki:

   • Salon Kraśnik: +48 81 825 97 22, sklep@beiks.pl

   • Salon Warszawa: +48 22 891 13 73, wawa@beiks.pl

   Write your review

   Salon
   Kraśnik:

   (81) 825-97-22

   sklep@beiks.pl


   Salon
   Warszawa:

   (22) 891-13-73

   wawa@beiks.pl

    Profesjonalna jakość i zaawansowane funkcje: Sony PXW-Z190 - Twój doskonały partner do nagrywania video

    Sony PXW-Z190 to profesjonalna kamera video, która oferuje wysoką jakość obrazu i zaawansowane funkcje dla filmowców i producentów treści. Kamera posiada trzy matryce CMOS Exmor R o rozdzielczości 4K, które gwarantują wyjątkową ostrość, szczegółowość i szeroką gamę kolorów.

    Kamera posiada również szeroki zakres ustawień parametrów, takich jak przysłona, czas otwarcia migawki, balans bieli i wiele innych, co umożliwia operatorom pełną kontrolę nad obrazem. Możliwość nagrywania w trybie "Slow & Quick Motion" pozwala na tworzenie efektów slow-motion i szybkich sekwencji.

    Dodatkowo, PXW-Z190 jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji, takich jak wbudowany filtr ND, wbudowany mikrofon stereo, wejście XLR dla zewnętrznego dźwięku, interfejsy HDMI i 3G-SDI, a także obsługę funkcji streamingowej i zdalnego sterowania.

    W sumie, Sony PXW-Z190 to zaawansowana kamera video, która oferuje wysoką jakość obrazu, elastyczność w nagrywaniu i szeroki zakres funkcji, spełniając potrzeby profesjonalnych filmowców i producentów treści.


    Obraz 4K 50p/60p i obiektyw z niezwykłym, 25-krotnym zoomem

    Ten niezwykle wszechstronny model z nowym przetwornikiem 3CMOS typu 1/3″ będzie optymalnym wyborem w szerokim zakresie produkcji 4K i HD realizowanych z użyciem jednej kamery. Duży, 25-krotny zoom i trzy niezależne pierścienie regulacyjne na obiektywie zapewniają ostry obraz 4K w praktycznie każdym zastosowaniu profesjonalnym. Dzięki systemowi AF z zaawansowaną funkcją rozpoznawania twarzy oraz opracowanemu przez Sony, unikatowemu filtrowi ND o zmiennej gęstości optycznej filmowanie znakomitego materiału odbywa się bez niepotrzebnego stresu.


    Zaawansowane funkcje organizujące pracę

    System organizacji pracy Instant HDR pozwala szybko, bez dodatkowych korekt kolorystyki dostarczyć znakomity materiał. Dzięki dwóm stopkom MI możliwe jest równoczesne używanie mikrofonu bezprzewodowego i lampy wideo. W razie potrzeby z łatwością można uaktywnić zaawansowane funkcje sieciowe.


    Duży wybór formatów i funkcji do zastosowań profesjonalnych

    Dzięki solidnej konstrukcji i wykonaniu kamera okaże się niezawodnym narzędziem, zwłaszcza że układ jej elementów sterujących będzie dobrze znany użytkownikom innych produktów Sony. Użytkownik ma do wyboru szereg formatów zapisu, jak XAVC-Long, DVCAM, MPEG HD422 / MPEG HD* i Proxy 1080i. Użycie kamery w każdym systemie organizacji pracy ułatwiają ponadto dwa gniazda na karty SD, wyjście 3G-SDI i złącze zdalnego sterowania.


    Przetwornik obrazu 3CMOS 4K typu 1/3"

    PXW-Z190 to pierwszy na świecie kamkorder profesjonalny z przetwornikiem obrazu 4K (QFHD) typu 1/3″. Do rejestracji składowej czerwonej, zielonej i niebieskiej — z szybkością do 60 kl./s — służą niezależne przetworniki Exmor RTM o rozdzielczości 3840 x 2160. Daje to możliwość zapisu materiału HD 4:2:2 10 bitów ze szczegółami i fakturami, jakich nie uchwyci żaden przetwornik obrazu HD.

    pxw-z190hero-page_image-06.png


    Profesjonalny obiektyw zmiennoogniskowy z 25-krotnym zoomem, trzema niezależnymi pierścieniami i dużą maksymalną ogniskową

    Kamkorder PXW-Z190 jest wyposażony w profesjonalny obiektyw zmiennoogniskowy z 25-krotnym zoomem, pokrywający ogniskowe z zakresu od 28,8 do 720 mm (w przeliczeniu na format 35 mm). Ponieważ na obiektywie typu 1/3 cala znajdują się trzy niezależne pierścienie regulacyjne, ostrość, zbliżenie i przysłonę można nastawiać ręcznie, co ułatwia i przyspiesza regulacje. Funkcja Digital Extender pozwala powiększyć obraz do odpowiednika 50-krotnego zoomu przy zachowaniu rozdzielczości Full HD.

    pxw-z190hero-page_image-07-4-3656e82f-28bb-4caf-9a02-ca404c8fabd6-a2a6fe6c-1b73-4b61-9c43-346b936b34e5.jpg


    System AF z zaawansowaną funkcją rozpoznawania twarzy

    Kamkorder PXW-Z190 jest wyposażony w nowo opracowany system AF z funkcją rozpoznawania twarzy. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby jej pracy: „AF priorytet twarzy” i „AF tylko twarz”. Wystarczy zadbać, by filmowana osoba znajdowała się w kadrze, a kamkorder PXW-Z190 będzie precyzyjnie utrzymywał na niej ostrość — niezależnie od wybranego kąta ujęcia.


    Wbudowany elektroniczny filtr ND o zmiennej gęstości optycznej

    Przełomowe osiągnięcie Sony, jakim jest umieszczenie elektronicznego filtra ND o zmiennej gęstości optycznej w korpusie kamkordera, umożliwia sprawne filmowanie w ruchu. Użytkownik modelu PXW-Z190 może bez obaw wyjść z cienistego wnętrza na pełne słońce. W przeciwieństwie do konwencjonalnych, optycznych filtrów ND regulacja elektronicznego filtra w kamkorderze PXW-Z190 odbywa się bezstopniowo, w zakresie od 1/4ND do 1/128ND, i może przebiegać w pełni automatycznie. Pozwala to użytkownikowi ręcznie regulować głębię ostrości pierścieniem przysłony na obiektywie, podczas gdy kamera PXW-Z190 samoczynnie utrzymuje stałą ekspozycję, bez zmieniania wzmocnienia ani czasu otwarcia migawki.


    System organizacji pracy „Instant HDR”

    Możliwa jest rejestracja, edycja i oglądanie materiału HDR w formacie HLG, bez potrzeby dodatkowego korygowania kolorystyki. Ponieważ serwisy z płatnymi treściami coraz częściej wybierają format HDR, kamkorder PXW-Z190 może pracować w trybie Hybrid Log-Gamma (HLG), pozwalającym wykorzystać nagrania w systemach opartych na plikach i uzyskać obraz w jakości HDR. Ten prosty system organizacji pracy daje możliwość rejestracji, edycji i oglądania materiału HDR w formacie HLG, bez poświęcania dużej ilości czasu na postprodukcję i dodatkowe korygowanie kolorystyki.


    Dwie stopki Multi-Interface (MI)

    Stopka MI zapewnia sygnały sterujące i włączanie/wyłączanie współpracujących z nią akcesoriów Sony. Aby zwiększyć funkcjonalność, odpowiednie złącza umieszczono z przodu i z tyłu kamery. Stopka pozwala na przykład na równoczesną instalację i obsługę systemu mikrofonu bezprzewodowego Sony UWP-D11 / UWP-D12 oraz lampy HVL-LBPC.* Brak przewodów eliminuje ryzyko ich przypadkowego odłączenia. *Akcesoria są sprzedawane oddzielnie. Lampa HVL-LBPC nie pobiera energii z kamkordera PXW-Z190.

    pxw-z190hero-page_image-10.jpg


    Dwa gniazda Cannon (XLR) i 4-kanałowy dźwięk

    Kamkorder PXW-Z190 pozwala na nagrywanie czterech kanałów dźwięku, a dwa niezależne pokrętła regulacji poziomu zapewniają dokładną kontrolę nad zewnętrznymi źródłami, w tym mikrofonem zainstalowanym w stopce.

    pxw-z190hero-page_image-09.jpg


    Dwa gniazda na karty SD

    Kamkorder jest wyposażony w dwa gniazda na karty pamięci SD. Daje to możliwość zapisu w trybie równoczesnym (Simul), naprzemiennym (Relay) lub kopii zapasowej (Back up). Tryb Simul, pozwalający na równoczesny zapis na dwie karty pamięci, idealnie sprawdza się w zastosowaniach archiwalnych. Tryb Relay umożliwia wydłużenie czasu nagrywania poprzez automatyczne przełączenie zapisu na drugi nośnik po wykorzystaniu pojemności pierwszego. W trybie Back up użytkownik kamkordera PXW-Z190 może skonfigurować działanie dwóch przycisków rozpoczynania/zatrzymywania nagrywania (jednego na uchwycie i jednego na korpusie) w taki sposób, aby w trybie Simul niezależnie rozpoczynać i zatrzymywać nagrywanie na poszczególne karty pamięci.* *Nagrywanie w trybach Simul i Back-up jest możliwe tylko przy pracy w rozdzielczości HD.

    pxw-z190hero-page_image-11.jpg


    Elastyczność pracy z wykorzystaniem łączy sieciowych

    Kamkorder PXW-Z190 standardowo współpracuje z sieciami Wi-Fi 5 GHz oraz 2,4 GHz: wystarczy go włączyć i zalogować się do preferowanej sieci. Po zainstalowaniu w smartfonie bezpłatnej aplikacji „Content Browser Mobile” można zdalnie regulować przysłonę, zoom, balans bieli i inne ustawienia. W przypadku smartfonów z technologią NFC możliwe jest ponadto uwierzytelnianie jednym dotknięciem.
    Sprawdzone formaty zapisu

    Kamkorder PXW-Z190 obsługuje różne formaty, przez co zapewnia elastyczność w produkcji.


    Nagrywanie obrazu QFHD i Full HD z użyciem kodeka XAVC Long GOP

    Format XAVC, oparty na standardzie H.264, wyróżnia się wyjątkowo stabilną i efektywną kompresją. W formacie XAVC Long GOP kompresji poddawanych jest wiele kolejnych klatek. Uzyskiwane dzięki temu zmniejszenie objętości plików oznacza potencjalnie szybsze pobieranie i montaż, a także mniejsze wydatki na nośniki nagrań. Do zdjęć w rozdzielczości HD wykorzystywany jest kodek XAVC z 10-bitowym próbkowaniem, które zapewnia wysoką rozdzielczość nagrań i bogate przejścia tonalne.


    Studyjne standardy MPEG HD422 i MPEG HD*

    Wysokiej jakości format MPEG HD422 50 Mb/s jest w pełni zgodny z najnowszymi zaleceniami Europejskiej Unii Nadawców (EBU) dotyczącymi długich produkcji telewizyjnych i powszechnie używany przez stacje telewizyjne oraz studia produkcyjne. Możliwość nagrywania w tym formacie sprawia, że kamkorder PXW-Z190 jest bardzo wszechstronny i stanowi doskonały wybór dla reportera oraz producenta filmów dokumentalnych.

    * Wymagane jest wewnętrzne oprogramowanie w wersji 2.0 oraz płatna licencja rozszerzająca CBKZ-SLMP.


    Nagrania DVCAM 25 Mb/s w plikach w formacie MXF

    Wiele stacji telewizyjnych i firm producenckich nadal korzysta ze sprawdzonego formatu DVCAM. Obsługuje go również kamkorder PXW-Z190 — wystarczy zmienić położenie przełącznika.


    Sony
    039177

    Arkusz danych

    Rozmiar matrycy:
    1/3''
    Nośnik Danych
    karta SD (UHS-I)
    Intrfejs
    3G-SDI
    HDMI
    Typ matrycy:
    CMOS

    Szczegółowe odniesienia

    Dane ogólne

    Ważna uwaga Kamkorder PXW-Z190 jest sprzedawany przez Sony w dwóch wariantach SKU. Model PXW-Z190V współpracuje z sieciami Wi-Fi 5 GHz i 2,4 GHz. Model PXW-Z190T współpracuje z siecią Wi-Fi 2,4 GHz. Dostępność zależy od przepisów obowiązujących w danym kraju/regionie.
    Waga Około 2,3 kg (korpus) Około 5 lb 1,1 oz (korpus) Około 2,8 kg (z osłoną przeciwsłoneczną obiektywu, muszlą oczną, akumulatorem BP-U35 i kartą pamięci SD) Około 6 lb 2,8 oz (z osłoną przeciwsłoneczną obiektywu, muszlą oczną, akumulatorem BP-U35 i kartą pamięci SD)
    Wymiary (szer. x wys. x gł.) 190,0 × 202,0 × 419,7 mm (z akcesoriami (osłoną obiektywu, muszlą oczną), bez paska do trzymania, razem z wystającymi elementami) 7 1/2 x 8 x 16 1/2 cala (z akcesoriami (osłoną obiektywu, muszlą oczną), bez paska do trzymania, razem z wystającymi elementami)
    Zasilanie Wejście zasilania: 12 V, Akumulator: 14,4 V W celu zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego działania zalecamy użycie oryginalnych akumulatorów Sony
    Pobór mocy Około 24 W (podczas nagrywania z wyłączonym ekranem LCD, włączonym wizjerem elektronicznym, bez użycia złącza zewnętrznego urządzenia). Około 36 W (podczas nagrywania z włączonym ekranem LCD, włączonym wizjerem elektronicznym, z użyciem złącza zewnętrznego urządzenia).
    Czas pracy akumulatora Około 1 godziny i 20 minut przy zasilaniu z akumulatora BP-U35 (podczas nagrywania z wyłączonym ekranem LCD, włączonym wizjerem elektronicznym, bez użycia złącza zewnętrznego urządzenia). Około 1 godziny i 5 minut przy zasilaniu z akumulatora BP-U30 (podczas nagrywania z wyłączonym ekranem LCD, włączonym wizjerem elektronicznym, bez użycia złącza zewnętrznego urządzenia). Około 2 godzin i 10 minut przy zasilaniu z akumulatora BP-U60 (podczas nagrywania z wyłączonym ekranem LCD, włączonym wizjerem elektronicznym, bez użycia złącza zewnętrznego urządzenia). Około 3 godzin i 15 minut przy zasilaniu z akumulatora BP-U90 (podczas nagrywania z wyłączonym ekranem LCD, włączonym wizjerem elektronicznym, bez użycia złącza zewnętrznego urządzenia)
    Temperatura w środowisku pracy Od 0°C do 40°C Od 32°F do 104°F
    Temperatura przechowywania Od -20°C do +60°C Od -4° F do +140° F
    Format zapisu (obraz) Tryb XAVC-L QFHD: VBR, maks. przepływność 150 Mb/s, MPEG-4 H.264/AVC Tryb XAVC-L HD 50: VBR, maks. przepływność 50 Mb/s, MPEG-4 H.264/AVC Tryb XAVC-L HD 35: VBR, maks. przepływność 35 Mb/s, MPEG-4 H.264/AVC Tryb XAVC-L HD 25: VBR, maks. przepływność 25 Mb/s, MPEG-4 H.264/AVC Tryb DVCAM: CBR, 25 Mb/s, DVCAM
    Format zapisu (audio) Tryb XAVC-L: LPCM, 24 bity, 48 kHz, 4 kanały Tryb DVCAM: LPCM, 16 bitów, 48 kHz, 4 kanały
    Liczba klatek na sekundę podczas zapisu Tryb XAVC-L QFHD 150: 3840 x 2160 / 59,94p, 50p, 29,97p, 23,98p, 25p Tryb XAVC-L HD 50: 1920 x 1080 / 59,94p, 50p, 59,94i, 50i, 29,97p, 23,98p, 25p; 1280 x 720 / 59,94p, 50p Tryb XAVC-L HD 35: 1920 x 1080 / 59,94p, 50p, 59,94i, 50i, 29,97p, 23,98p, 25p Tryb XAVC-L HD 25: 1920 x 1080 / 59,94i, 50i Tryb DVCAM: 720 x 480 / 59,94i, 29,97PsF; 720 x 576 / 50i, 25PsF
    Czas nagrywania/odtwarzania Tryb XAVC-L QFHD 150 Gdy używana jest karta pamięci 128 GB: Około 88 minut Tryb XAVC-L HD 50 Gdy używana jest karta pamięci 128 GB: Około 240 minut Tryb XAVC-L HD 35 Gdy używana jest karta pamięci 128 GB: Około 325 minut Tryb XAVC-L 25 Gdy używana jest karta pamięci 128 GB: Około 445 minut Gdy używana jest karta pamięci 128 GB: Około 425 minut
    Format zapisu (dane audio proxy) Plik proxy w formacie XAVC: AAC-LC, 128 kb/s, 2 kanały

    Obiektyw

    Mocowanie obiektywu Niewymienny
    Powiększenie 25x
    Ogniskowa Od 3,7 do 92,5 mm (odpowiednik 28,8–720 mm dla obiektywu do aparatu małoobrazkowego 35 mm)
    Przysłona Przełączanie: automatyka / ustawianie ręczne Od F1,6 do F11 i C (zamknięcie)
    Ostrość Od 800 mm do ∞ (tryb makro wyłączony) Od 10 mm do ∞ (tryb makro włączony, min. ogniskowa) od 800 mm do nieskończoności (tryb makro włączony, maks. ogniskowa) Możliwość wyboru trybu AF/MF/Full MF
    Stabilizator obrazu Wł./Wył., przesunięcie obiektywu
    Średnica filtra M82 mm, skok 0,75 mm
    Sekcja kamery
    Przetwornik obrazu (typ) Przetwornik obrazu 3CMOS Exmor R typu 1/3" wykonany w technologii BSI
    Efektywna liczba pikseli 3840 (poziomo) x 2160 (pionowo)
    Wbudowane filtry optyczne Filtry ND OFF: PRZEZROCZYSTY 1: 1/4ND 2: 1/16ND 3: 1/64ND Liniowa regulacja ND (od około 1/4ND do 1/128ND)
    Układ optyczny Układ pryzmatyczny, F1,6
    Czułość (2000 luksów, współczynnik odbicia 89,9%) F11 (wartość typowa, 1920 x 1080 / 59,94p, tryb wysokiej czułości) F12 (wartość typowa, 1920 x 1080 / 50p, tryb wysokiej czułości)
    Minimalne oświetlenie 0,01 lx (wartość typowa) (tryb 1920 x 1080 / 59,94i, F1,6, wzmocnienie +30 dB, tryb wysokiej czułości, akumulacja 64 klatek)
    Stosunek sygnału do szumu 57 dB (Y) (typowo)
    Rozdzielczość w poziomie Co najmniej 2000 linii obrazu telewizyjnego (tryb 3840 x 2160p) Co najmniej 1000 linii obrazu telewizyjnego (tryb 1920 x 1080p)
    Czas otwarcia migawki Od 1/24 s do 1/8000 s
    Długi czas otwarcia migawki (SLS) Akumulacja 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 16, 32 lub 64 klatek
    Funkcja zwolnionego i przyspieszonego tempa 2160p: 1–60 kl./s 1080p: 1–60 kl./s 720p: 1–60 kl./s
    Balans bieli Zaprogramowany (3200 K), pamięć A, Pamięć B/ATW
    Wzmocnienie –3, 0, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 30 dB (turbowzmocnienie włączone), AGC
    Krzywa gamma Możliwość wyboru
    transmisja strumieniowa
    Protokół *3 AVC / RTMP / RTMPS 1920 × 1080 przy 9 Mb/s 1920 × 1080 przy 6 Mb/s 1280 × 720 przy 3 Mb/s 640 × 340 przy 1 Mb/s

    Wejście/wyjście

    Wejście audio 3-stykowe XLR (żeńskie) x2, do wyboru: liniowe / mikrofonowe / mikrofonowe +48 V LINE: +4, 0, –3 dBu / 10 kΩ MIC: od –80 dBu do –30 dBu / 3 kΩ (0 dBu = 0,775 V wart. skut.)
    Wyjście audio Zintegrowane ze złączem Multi/Micro USB (x1)
    Wyjście SDI BNC (×1), z możliwością wyboru 3G/HD/SD
    Wejście kodów czasowych BNC (x1) (możliwość przełączenia w tryb wyjścia kodu czasowego) 0,5–1,8 Vp-p, 3,3 kΩ
    USB Urządzenie USB, złącze Multi Terminal/Micro USB (x1) Host: USB 3.0/2.0 typu A (x1) USB 2.0 typu A (x1)
    Wyjście słuchawkowe Mini jack stereo (x1) –16 dBu 16 Ω
    Wyjście głośnikowe Monofoniczne Moc wyjściowa: 500 mW
    Wejście DC Gniazdo prądu stałego
    Zdalne sterowanie Gniazdo stereofoniczne mini-minijack (Φ2,5 mm)
    Wyjście HDMI Złącze HDMI (typ A)
    Sieć przewodowa RJ-45 (x1), 1000BASE-T, 100BASE-T, 10BASE-T

    Monitorowanie

    Wizjer 1,0 cm (typ 0,39") Około 2,36 mln pikseli
    LCD 8,8 cm (typ 3,5") Około 1,56 mln pikseli
    Wbudowany mikrofon
    Wbudowany mikrofon Wszechkierunkowy stereofoniczny elektretowy mikrofon pojemnościowy

    Nośniki

    Typ MS/SD (1 szt.), SD (1 szt.)

    Wi-Fi/NFC

    Obsługiwany format IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
    Zakres częstotliwości Pasmo 2,4 GHz Pasmo 5,2/5,3/5,6 GHz*2
    Ochrona WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK
    Komunikacja NFC Zgodność z oznaczeniem nr 3 Forum NFC

    Dostarczane wyposażenie

    Dostarczane wyposażenie Osłona przeciwsłoneczna obiektywu (1 szt.), fabrycznie zainstalowana na kamkorderze Muszla oczna wizjera elektronicznego (1 szt.) Akumulator BP-U30 lub U35 (1 szt.) Zasilacz sieciowy / ładowarka BC-U1A (1 szt.) Przewód zasilający (1 szt.) Przewód USB (1 szt.) Książeczka gwarancyjna (1 szt.) Wskazówki wstępne (1 szt.) CD-ROM „Operating instructions” (1 szt.)