Lista produktów marki ASUS

ASUS

ASUS – tajwańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją elektroniki, głównie: płyt głównych, kart graficznych, laptopów, smartfonów, tabletów, komputerów stacjonarnych oraz napędów optycznych.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1989 roku w Republice Chińskiej przez T.H. Tung, Ted Hsu, Wayne Hsieh i M.T. Liao – wszyscy czterej byli informatykami w firmie Acer. Przedsiębiorstwo tak tłumaczy pochodzenie nazwy: „Nazwa ASUS pochodzi od czterech ostatnich liter słowa Pegasus (Pegaz) – skrzydlatego konia z greckiej mitologii reprezentującego inspirację sztuki i nauki. ASUS uosabia siłę, kreatywność i czystość, których symbolem jest owo dostojne, mitologiczne stworzenie. Poprzez każdy produkt wypuszczony na rynek, firma wzbija się na nowe szczyty jakości i innowacyjności”.

Firma ASUS z pasją rozwija nowe technologie i jest napędzana innowacyjnością. Mamy marzenia i odwagę do ich urzeczywistniania, jednocześnie dążąc do zapewnienia każdemu wygodnego i przyjemnego życia w tej cyfrowej erze. Stale poszukujemy niezwykłości, nowych pomysłów i wrażeń, a naszym celem jest osiągnięcie niezwykłych rezultatów we wszystkich naszych działaniach.

Firma ASUS z dumą sponsoruje programy i inicjatywy, które funkcjonują z korzyścią dla społeczności na całym świecie. Wysiłki te reprezentują inną drogę uhonorowania celów przewodnich marki ASUS, ponieważ staramy się zapewnić przyjemne życie z cyfrowymi technologiami dla ludzi na całym świecie.