Lista produktów marki Atomos

manufacturer_82.jpg?time=1587648768

Celem Atomos jest zapewnienie profesjonalistom wideo lepszego monitorowania i lepszej jakości nagrywania w jednym urządzeniu. Atomos jest australijska firma specjalizująca się w rejestratorach kamer. Ich oryginalny monitor / rejestrator HD Ninja Apple ProRes HD urodził się w 2010 roku i od tego czasu firma stale wprowadza na rynek najnowocześniejsze urządzenia, które rejestrują ProRes i Avid DNx. Najnowszy model Ninja V ma ekran HDR o wysokiej jasności i rejestruje 10-bitowe sygnały 4K przez HDMI z bezlusterkowych aparatów, takich jak Canon EOS R, Fujifilm X-T3, Nikon Z6 i Panasonic GH5. Wyposażony w 7-calowy SDI Shogun Inferno może nagrywać ProRes RAW i inne formaty z szeregu popularnych kamer kinowych. W 2017 roku wprowadzili także większe, profesjonalne monitory w przystępnej cenie, wypuszczając monitor / rejestrator Sumo19 HDR. Pakowanie wspaniałych funkcji w jedno niedrogie urządzenie jest tam, gdzie przoduje Atomos.

Dlaczego warto korzystać z monitorów Atomos?

Monitory zapewniają natychmiastowe informacje zwrotne podczas filmowania. Większość monitorów Atomos to kompaktowe modele z kamerami wyposażone w wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, chociaż większe opcje z zaawansowanymi funkcjami są przeznaczone do pracy w studio. Przydają się, zwłaszcza gdy jesteś na miejscu, ponieważ ich ekrany wyświetlają jasne, szczegółowe obrazy i materiały, których nie potrafią wbudowane kamery. Urządzenia te są również wyposażone we wbudowane narzędzia, które znacznie ułatwiają przetwarzanie i konfigurowanie zdjęć.

Rejestratory vs. Monitory

Nie wszystkie monitory mogą nagrywać. Rejestratory Atomos oprócz funkcji nagrywania posiadają funkcje monitora. Pobierają zdjęcia bezpośrednio z matrycy aparatu, ulepszają je i rejestrują, ułatwiając później edycję i udostępnianie. Dostępne są różne serie rejestratorów, bez względu na to, czy robisz zdjęcia do zwykłych projektów, czy nagrywasz profesjonalne filmy. Wiele z tych monitorów rejestrujących w aparacie ma ekrany dotykowe, a także automatyczne wyzwalanie dla łatwej obsługi, co zapewnia łatwą obsługę.