KATEGORIE
Dlaczego warto kupić u nas?
Wysyłka w ciągu 24h
Wysyłka w ciągu 24h
14 Dni na zwrot*
14 Dni na zwrot*
Zaufane opinie
Zaufane opinie
Codzienne nowe promocje
Codzienne nowe promocje
Slider Offer Banner

Olympus

Olympus – japońskie przedsiębiorstwo produkujące aparaty fotograficzne, rejestratory dźwięku, sprzęt medyczny oraz urządzenia przemysłowe. Zostało założone w 1919 roku jako TAKACHIHO SEISAKUSHO. Olympus Europa SE & CO. KG jest siedzibą główną w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) Olympus Corporation, Tokio. Nazwa Olympus po raz pierwszy pojawiła się 2 lata później jako nazwa produktów. Od 1997 roku przedsiębiorstwo jest obecne na rynku polskim i węgierskim.

Specjalizacja w dziedzinie optyki stanowi sedno działań Olympusa od ponad 100 lat i właśnie to ukształtowało ich historię. Jako wiodący na świecie producent precyzyjnych technologii optycznych i cyfrowych, Olympus opracowuje i sprzedaje innowacyjne technologie medyczne, aparaty cyfrowe oraz rozwiązania dla nauki i przemysłu. Wielokrotnie nagradzane produkty Olympus są niezbędne do diagnozowania, zapobiegania i leczenia chorób. Olympus świętuje fakt, że od ponad 100 lat życie ludzi jest zdrowsze, bezpieczniejsze i bardziej spełnione.

Olympus jest twórcą pierwszego otwartego systemu lustrzanek cyfrowych – 4/3 (FourThirds). W lutym 2013 r. głównym udziałowcem (11,46%) w Olympusie została firma Sony. Olympus produkuje aparaty kompaktowe, cyfrowe, zaawansowane lustrzank.

Aktywne filtry