Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K

karta1.jpg

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K

9 490,00 zł
Brutto Wysyłka do 24 godzin.
 Produkt dostępny!

MASZ PYTANIE ?

Napisz do nas!

close

Zapytanie produktowe


 

+48 81 825 97 22

sklep@beiks.pl


+48 22 891 13 73

wawa@beiks.pl

Kalkulator Grenke

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K jest lepsza niż zwykła kamera wideo, ponieważ ma profesjonalne funkcje, dzięki którym możesz stworzyć taki sam „wygląd” jak filmy fabularne z Hollywood. Połączenie wysokiego zakresu dynamiki, doskonałej wydajności w słabym świetle i Blackmagic RAW zapewnia obrazy filmowe z precyzyjnymi odcieniami skóry i wspaniałymi organicznymi kolorami. Dostajesz zaawansowane funkcje, takie jak model duży 5-calowy wyświetlacz LCD do łatwego ustawiania ostrości, karta SD i nośnik CFast, zewnętrzne nagrywanie na dysk USB-C, mocowanie obiektywu EF i więcej! Do edycji dołączone jest także DaVinci Resolve Studio, korekcja kolorów, audio post i efekty wizualne!

uses-md.jpg?_v=1563321627


Czarna magia - Kieszonkowa kamera kinowa 6K

Wyposażona w większy czujnik 6144 x 3456 Super 35 i mocowanie obiektywu EF, Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K pozwala używać większych obiektywów fotograficznych EF do tworzenia kinowych obrazów o płytszej głębi ostrości, umożliwiając kreatywne rozogniskowanie tła i wspaniałe efekty bokeh! Dodatkowa rozdzielczość daje również więcej miejsca na zmianę kadrowania w edycji i korekcji kolorów. Oznacza to, że możesz robić zdjęcia w rozdzielczości 6K, a następnie w trybie postprodukcji z powiększeniem i kadrowaniem, aby umożliwić tworzenie szerokich ujęć i zbliżeń, wszystko z jednego aparatu i bez utraty jakości obrazu!


Zdobądź „wygląd Hollywood” z filmem cyfrowym!

Blackmagic Cinema Camera kieszonkowy posiada profesjonalne funkcje potrzebne do filmu fabularnego, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych, jednak teraz te same funkcje mogą być wykorzystane do zrewolucjonizować inne rodzaje pracy, takie jak filmy na blogach, treści YouTube i wiele innych. Otrzymujesz te same funkcje, które można znaleźć w drogich cyfrowych aparatach filmowych, co pozwala uchwycić głębsze kolory, więcej szczegółów obrazu i szerszy zakres dynamiki między najjaśniejszymi światłami i najgłębszymi cieniami. To kluczowy powód, dla którego filmy fabularne wyglądają tak niesamowicie, a teraz możesz uzyskać te same najwyższe wartości produkcyjne dla każdego rodzaju pracy. Wyobraź sobie jakość filmu w niezależnych filmach, wideoklipach, weselach, filmach firmowych, dokumentach i nie tylko!


Kompozyt z poliwęglanu

Elegancki design Blackmagic Pocket Cinema Camera zawiera niewiarygodną liczbę wysokiej klasy funkcji filmu cyfrowego w miniaturowej, podręcznej obudowie. Wykonany z lekkiego kompozytu z poliwęglanu z włókna węglowego aparat ma wielofunkcyjny uchwyt ze wszystkimi kontrolkami nagrywania, ISO, WB i kąta migawki na wyciągnięcie ręki. Ponieważ jest to zaawansowana cyfrowa kamera filmowa, czujnik został zaprojektowany w celu zmniejszenia szumu termicznego, zapewniając czystsze cienie i wyższą czułość ISO. Ponadto duży 5-calowy wyświetlacz LCD pozwala uzyskać idealną ostrość w rozdzielczości 6K . Dostajesz także wyjmowaną komorę baterii, 4 odporne na wstrząsy mikrofony, wytrzymały uchwyt obiektywu i wbudowany głośnik.


Uchwyt wielofunkcyjny

Wielofunkcyjny uchwyt ma wygodną i znaną konstrukcję, dzięki czemu ważne funkcje, takie jak ISO, balans bieli i przyciski migawki są na wyciągnięcie ręki. Pod palcem wskazującym znajduje się nawet kółko przewijania do szybkiego dostosowywania przysłony! Dostajesz dodatkowe elementy sterujące, które wykraczają poza te, które można znaleźć w lustrzance cyfrowej, co oznacza, że ​​nie musisz szukać w menu na małym ekranie, aby znaleźć polecenie! Blackmagic Pocket Cinema Camera ma łatwo dostępne nagrywanie i nieruchome przyciski, które są umieszczone dokładnie tam, gdzie się ich spodziewasz, w tym programowalne klawisze funkcyjne i przyciski sterujące dla wysokiej częstotliwości klatek, powiększenia ostrości, obsługi menu, odtwarzania i innych.


Wysoka rozdzielczość Kinowy cyfrowy czujnik filmowy!

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K ma natywną rozdzielczość czujnika 4096 x 2160, podczas gdy model 6K ma natywną rozdzielczość 6144 x 3456. Niezależnie od tego, czy fotografujesz w jasnym świetle słonecznym, czy prawie w ogóle, oba modele mają 13 stopni o zakresie dynamicznym i podwójnym natywnym ISO do 25.600 dla oszałamiających, cichych obrazów we wszystkich warunkach oświetlenia. Ponadto większy czujnik Super 35 modelu 6K umożliwia fotografowanie z niewielką głębią ostrości i obiektywami anamorficznymi. Oba modele pozwalają nagrywać do 60 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości lub 120 klatek na sekundę w oknie. Po połączeniu czujnika z najnowszą kolorystyką Blackmagic Generation 4 Color Science uzyskuje się tę samą technologię obrazowania, co nasze najdroższe cyfrowe cyfrowe kamery filmowe.


Postprodukcja Przyjazne formaty plików!

Kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera nagrywa przy użyciu standardowych otwartych formatów plików, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na transkodowanie multimediów. Pliki są kompatybilne ze wszystkimi programami postprodukcyjnymi, dzięki czemu możesz pracować z wybranym oprogramowaniem lub skorzystać z dołączonego oprogramowania DaVinci Resolve Studio. Nagrywanie działa w standardowych 10-bitowych plikach Apple ProRes we wszystkich formatach do 6K lub 12-bitowym Blackmagic RAW we wszystkich formatach do 6K. Blackmagic RAW jest najszybciej rozwijającym się formatem RAW, a programiści mogą pobrać bezpłatny pakiet Blackmagic RAW SDK i korzystać z niego, aby dodać obsługę swoich aplikacji. Najlepsze ze wszystkich plików multimedialnych działają we wszystkich systemach operacyjnych, a ponadto możesz formatować karty multimedialne i dyski w HFS + dla komputerów Mac i ExFAT dla systemu Windows.


Duży 5-calowy ekran dotykowy dla szybkiego i dokładnego ustawiania ostrości

Tylna kamera kieszonkowa Blackmagic ma duży, jasny 5-calowy ekran dotykowy, który ułatwia kadrowanie ujęć i dokładne ustawianie ostrości. Oznacza to, że nie musisz nosić przy sobie zewnętrznego monitora ani wizjera. To tak, jakbyś miał wbudowany w kamerę Blackmagic Video Assist! Ekran dotykowy wyświetla krytyczne informacje podczas fotografowania, menu do konfigurowania aparatu i intuicyjne sterowanie dotykowe . Nakładki na ekranie pokazują status, histogram, wskaźniki ostrości i osiągania maksymalnego poziomu, poziomy, prowadnice klatek, elementy sterujące odtwarzaniem i inne. Możesz szybko zastosować 3D LUT do monitorowania ujęć z pożądanym kolorem i wyglądem lub możesz wybrać upiec w nagrany materiał.


4 wbudowane mikrofony oraz profesjonalne wejścia audio

Dzięki wbudowanemu profesjonalnemu rejestrowaniu dźwięku o wysokiej wierności nigdy nie będziesz musiał nosić ze sobą osobnego rejestratora dźwięku! Oba modele Blackmagic Pocket Cinema Camera mają wejście mini XLR z zasilaniem fantomowym 48 woltów do podłączania profesjonalnych mikrofonów, takich jak mikrofony klapowe i boomy. Cztery wbudowane mikrofony mają wyjątkowo cichą podłogę i są odporne na uderzenia i wiatr, co pozwala uchwycić doskonały dźwięk w dowolnym miejscu. Istnieje również wejście audio 3,5 mm do podłączenia mikrofonów w stylu kamery wideo, a także wbudowany głośnik do odtwarzania i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.


USB-C do nagrywania Bezpośrednio na zewnętrzne dyski multimedialne

Kieszonkowa kamera kinowa Blackmagic jest wyposażona w innowacyjny i szybki port rozszerzeń USB ‑ C, który działa z prędkością do 5 Gb / s. USB-C jest dostępny na większości nowych komputerów, a nawet zapewnia zasilanie. Oznacza to, że możesz podłączyć zewnętrzne akcesoria, takie jak dyski flash i dyski SSD, aby uzyskać znacznie dłuższy czas nagrywania. Szybki dysk zewnętrzny pozwala nagrywać 6K w najwyższej jakości 12-bitowym Blackmagic RAW w ustawieniu Q0 lub z dużą liczbą klatek na sekundę. Co najlepsze, po zakończeniu fotografowania możesz po prostu przenieść dysk zewnętrzny na komputer i rozpocząć edycję i korekcję kolorów z tego samego dysku, eliminując kopiowanie plików.


Rób zdjęcia klatek do 21,2 megapikseli!

Oprócz nagrywania wideo, Blackmagic Pocket Cinema Camera może także rejestrować zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk do robienia zdjęć, aby zapisać 21,2 megapikselowe obrazy w modelu 6K lub 8 megapikselowe obrazy w modelu 6K. Zdjęcia są zapisywane jako całkowicie nieskompresowane ramki DNG, dzięki czemu uzyskujesz maksymalną jakość obrazu, idealną do robienia profesjonalnych wydruków. Przechwytywanie zdjęć doskonale nadaje się do śledzenia ciągłości między zdjęciami lub do udostępniania zdjęć w celu uzyskania zgody od klientów, którzy nie są na planie.

040392

Dane techniczne

Efektywny rozmiar czujnika 23,10 mm x 12,99 mm (Super 35)
Mocowanie obiektywu Aktywne mocowanie EF.
Kontrola obiektywu Przysłona, ostrość i zoom na obsługiwanych obiektywach.
Zakres dynamiczny 13 stopni.
Podwójny natywny ISO 400 i 3200
Rozdzielczość filmowania
6144 x 3456 (6 K) do 50 fps
6144 x 2560 (6 K 2,4: 1) do 60 fps
5744 x 3024 (5,7 K 17: 9) do 60 fps
4096 x 2160 (4K DCI) do 60 fps
3840 x 2160 (Ultra HD) do 60 fps
3728 x 3104 (3,7 K 6: 5 anamorficzny) do 60 fps
2868 x 1512 (2,8 K 17: 9) do 120 fps
1920 x 1080 (HD) do 120 fps
Szybkość klatek Maksymalna liczba klatek na sekundę czujnika zależy od rozdzielczości i wybranego kodeka.
Obsługiwane częstotliwości wyświetlania projektu 23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 i 60 fps.
Szybkość klatek off-off do 60 fps w 6K 2.4: 1, 120 fps w 2.8K 17: 9 i 1080HD.
Kontrola tęczówki Pokrętło i suwak na ekranie dotykowym do ręcznej regulacji przysłony na sterowanych elektronicznie obiektywach, przycisk przysłony do natychmiastowego ustawienia automatycznej przysłony na kompatybilnych obiektywach.
Wymiary ekranu 5 ”1920 x 1080.
Typ ekranu Pojemnościowy ekran dotykowy LCD.
Obsługa metadanych Automatycznie wypełniane dane obiektywu z elektronicznych obiektywów EF. Automatyczne nagrywanie ustawień aparatu i danych z listy, takich jak projekt, numer sceny, robienie zdjęć i specjalne notatki. 3D LUT można również osadzić w metadanych plików RAW Blackmagic.
Sterownica Menu ekranu dotykowego na 5-calowym ekranie. 1 x włącznik zasilania, 1 x przycisk nagrywania, 1 x przycisk zatrzymania, 1 x kółko przewijania z przyciskiem zintegrowanym z uchwytem, ​​1 x ISO, przycisk, 1 x balans bieli, 1 x przycisk migawki, 3 x programowalne przyciski Fn, 1 x Przycisk wysokiej szybkości klatek (HFR) , 1 x przycisk powiększenia, 1 x przycisk menu, 1 x przycisk odtwarzania, 1 x przycisk ostrości i 1 x przycisk IRIS.
Całkowita liczba wejść wideo  -
Całkowita liczba wyjść wideo 1 x HDMI Typ A.
Analogowe wejścia audio 1 x mini XLR analogowy przełączany między mikrofonem z obsługą zasilania fantomowego i poziomem linii (do + 14dBu). 1 x wejście stereo 3,5 mm. Może być również używany do wprowadzania kodu czasowego.
Analogowe wyjścia audio 1 x gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.
Interfejs komputerowy USB Type-C do nagrywania na dysk zewnętrzny i aktualizacji oprogramowania.
Mikrofon Zintegrowany mikrofon stereo.
Wbudowany głośnik 1 x głośnik mono.
Standardy wideo HD 1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60.
Standardy wideo Ultra HD 2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p30, 2160p50, 2160p59.94, 2160p60.
Standardy 4K DCI 4KDCIp23.98, 4KDCIp24, 4KDCIp25, 4KDCIp29.97, 4KDCIp30, 4KDCIp50, 4KDCIp59.94, 4KDCIp60.
Obsługiwane kodeki Kodeki
Blackmagic RAW stałą szybkością 3: 1,
blackmagic RAW stałą szybkością 5: 1,
blackmagic RAW stałą szybkością 8: 1,
blackmagic RAW stałą szybkością 12: 1,
blackmagic RAW Stała Q0 Jakości
blackmagic RAW Stała Q5 Jakości
ProRes 422 HQ QuickTime
ProRes 422 QuickTime,
ProRes 422 LT QuickTime,
ProRes 422 Proxy QuickTime.
Nośniki pamięci
1 x CFast 2.0.
1 x karta SD UHS-II.
1 x szybki port rozszerzeń USB-C do mediów zewnętrznych.
Obsługiwane rozdzielczości
6144 x 3456 (6 KB)
Blackmagic RAW 3: 1 - 323 MB / s
Blackmagic RAW 5: 1 - 194 MB / s
Blackmagic RAW 8: 1 - 121 MB / s
Blackmagic RAW 12: 1 - 81 MB / s
Blackmagic RAW Q0 - 194 do 483 MB / s *
Blackmagic RAW Q5 - 49 do 139 MB / s **6144 x 2560 (6 K 2,4: 1)
Blackmagic RAW 3: 1 - 240 MB / s
Blackmagic RAW 5: 1 - 144 MB / s
Blackmagic RAW 8: 1 - 90 MB / s
Blackmagic RAW 12: 1 - 60 MB / s
Blackmagic RAW Q0 - 144 do 359 MB / s *
Blackmagic RAW Q5 - 37 do 103 MB / s **5744 x 3024 (5,7 K 17: 9)
Blackmagic RAW 3: 1 - 264 MB / s
Blackmagic RAW 5: 1 - 159 MB / s
Blackmagic RAW 8: 1 - 100 MB / s
Blackmagic RAW 12: 1 - 67 MB / s
Blackmagic RAW Q0 - 159 do 395 MB / s *
Blackmagic RAW Q5 - od 40 do 114 MB / s **4096 x 2160 (4K DCI)
Apple ProRes 422 HQ - 117,88 MB / s
Apple ProRes 422 - 78,63 MB / s
Apple ProRes 422 LT - 54,63 MB / s
Apple ProRes Proxy - 24,25 MB / s3840 x 2160 (Ultra HD)
Apple ProRes 422 HQ - 110 MB / s
Apple ProRes 422 - 73,6 MB / s
Apple ProRes 422 LT - 51 MB / s
Apple ProRes Proxy - 22,4 MB / s3728 x 3104 (3,7 K 6: 5 anamorficzny)
Blackmagic RAW 3: 1 - 176 MB / s
Blackmagic RAW 5: 1 - 106 MB / s
Blackmagic RAW 8: 1 - 67 MB / s
Blackmagic RAW 12: 1 - 45 MB / s
Blackmagic RAW Q0 - 106 do 265 MB / s *
Blackmagic RAW Q5 - od 27 do 76 MB / s **2868 x 1512 (2,8 K 17: 9)
Blackmagic RAW 3: 1 - 67 MB / s
Blackmagic RAW 5: 1 - 41 MB / s
Blackmagic RAW 8: 1 - 26 MB / s
Blackmagic RAW 12: 1 - 17 MB / s
Blackmagic RAW Q0 - 41 do 101 MB / s *
Blackmagic RAW Q5 - 11 do 29 MB / s **1920 x 1080
Apple ProRes 422 HQ - 27,5 MB / s
Apple ProRes 422 - 18,4 MB / s
Apple ProRes 422 LT - 12,75 MB / s
Apple ProRes Proxy - 5,6 MB / s
Formaty nagrywania Blackmagic RAW 3: 1, 5: 1, 8: 1, 12: 1, Q0 i Q5 przy 6144 x 3456, 6144 x 2560, 5744 x 3024, 3728 x 3104 i 2868 x 1512 z filmem, rozszerzone wideo, zakres dynamiki wideo lub niestandardowe 3D LUT osadzone w metadanych.
ProRes w rozdzielczości 4096 x 2160, 3840 x 2160 i 1920 x 1080 z filmem, rozszerzonym zakresem dynamiki wideo lub wideo lub niestandardowym 3D LUT.


* Podane ustawienia stałej jakości Q0 są tylko orientacyjne w oparciu o zakres kompresji 2: 1 - 5: 1 .
** Podane wartości stałej jakości przechowywania Q5 mają jedynie charakter orientacyjny, w oparciu o zakres kompresji 7: 1 - 20: 1Zobacz także